Koszykarze Gimbaskets 2 Przemyśl nadal bez porażki w lidze

Łukasz Solski
W sobotę przemyślanie podejmą u siebie MKS Skierniewice.
W sobotę przemyślanie podejmą u siebie MKS Skierniewice. Łukasz Solski
Gimbaskets 2 Przemyśl pokonał na wyjeździe KS Piaseczno 83:80 i z pięcioma zwycięstwami na koncie, nadal zasiada na fotelu lidera II ligi gr. B.

Początek pojedynku w Piasecznie ułożył się po myśli gospodarzy. W 3. min prowadzili 8:2, a w 10. min 10:4. Straty udało się odrobić dzięki dobrej grze Huberta Makucha (9 pkt. w pierwszej kwarcie).

W drugiej odsłonie przemyślanie ponownie stanęli pod ścianą - zawiodła skuteczność, słabą zmianę dał Konrad Strzępek, a w 15. min trzeci faul popełnił Bartosz Bal. Piaseczno schodziło na przerwę z 7-punktową zaliczką 46:39.

Po wznowieniu gry niesamowitymi akcjami popisał się Bal. Kapitan Gimbaskets 2 zdobył 8 punktów z rzędu, a w 25. min wyprowadził swój zespół na prowadzenie 53:52. Kolejne trzy ataki zakończył Artur Mikołajko i goście rozpoczęli marsz po zwycięstwo (27. min 52:58). W tej kwarcie trafili jeszcze Tomasz Kazura i Grzegorz Płocica.

Piaseczno zniwelowało sporą przewagę w samej końcówce meczu, gdy trener Maciej Milan wpuścił rezerwowych. W 60 sekund gospodarze zdobyli 11 punktów z rzędu.

- Mecz zaczęliśmy bardzo ospale. Nie mogliśmy złapać swojego rytmu w grze, skuteczność była słaba, co odzwierciedlał wynik do połowy. Do tego hala - było bardzo ciemno i ciężko się grało. Na początku trzeciej kwarty w minutę odrobiliśmy straty i powiększaliśmy przewagę. Było nawet 19 "oczek" na naszą korzyść. Sporo do życzenia pozostawia sprawa sędziowania - powiedział Bartosz Bal.

KS Piaseczno - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 80:83 (17:19, 29:20, 8:26, 26:18)

Piaseczno: Zajączkowski 25 (4x3, 6 st.), Łęczycki 19 (3x3), Wójcikowski 0, Bajtus 10 (9 zb.), Nawrot 15 (8 zb.) oraz Witosławski 6, Miatkowski 3 (1x3), Dyjas 2, Bakuła 0.

Gimbaskets 2: Makuch 24 (5 as.), Bal 12, Płocica 15 (3x3, 4. przech.), Kazura 12 (8 zb., 4 as.), Mikołajko 13 (9 zb.) oraz Kus 4, Majka 3 (1x3), Kuśmierz 0, Osikowicz 0, Strzępek 0.