Koszykarze Gimbaskets 2 z kompletem zwycięstw

Łukasz Solski
Rozgrywający Hubert Makuch zdobył w Lublinie 19 punktów.
Rozgrywający Hubert Makuch zdobył w Lublinie 19 punktów. Łukasz Solski
Gimbaskets 2 Przemyśl skazywany na pierwszą porażkę w sezonie, pokonał w Lublinie miejscowy AZS UMCS 68:61.

W 17. min lublinianie wygrywali różnicą nawet 9 punktów (35:26). To nie podłamało przyjezdnych. Po przerwie Gimbaskets 2 dogonił rywala, a w 22. min Bartosz Bal wyprowadził swój zespół na prowadzenie 39:37. AZS przez sześć kolejnych minut nie zdobył punktu!

Ostatnią kwartę przemyślanie rozpoczęli z zapasem siedmiu "oczek". W 35. min po "trójce" Huberta Makucha goście wygrywali 60:46. Przewagę udało się dowieźć do końcowej syreny.

- W pierwszej połowie nasza skuteczność była słaba, a sędziowie odgwizdywali dużo fauli. Później pokazaliśmy kawał dobrej obrony, co pozwoliło nam odrobić przewagę i wyjść na prowadzenie. Poprawiła się także skuteczność, zaczęliśmy się dzielić piłką co dało efekt w postaci zwycięstwa. Na pochwałę zasługuje cała drużyna. To ważne zwycięstwo na ciężkim terenie - powiedział kapitan Gimbaskets 2 Przemyśl, Bartosz Bal.

Nasza ekipa zakończyła tym samym pierwszą rundę II ligi gr. B z kompletem punktów.

AZS UMCS Lublin - MCS Daniel Gimbaskets 2 61:68 (19:15, 18:17, 6:18, 18:18)

Gimbaskets 2: Makuch 19 (2x3, 7 zb., 5 as.), Płocica 9 (1x3), Bal 16 (1x1), Kazura 8, Mikołajko 13 (2x3, 8 zb.) oraz Kuriańczyk 2, Majka 1, Kus 0, Strzępek 0.

AZS: A. Myśliwiec 13 (14 zb.), Wiśniewski 21 (1x3), D. Myśliwiec 10 (1x3), Krzeszowski 7, Stefaniuk 5 oraz Adameczek 5, Beczek 0, Chabros 0.