Koszykówka. Drugie zwycięstwo Gimbaskets 2 Przemyśl

Łukasz Solski
Grzegorz Płocica (z piłką) zdobył w meczu przeciwko Polonii 24 punkty.
Grzegorz Płocica (z piłką) zdobył w meczu przeciwko Polonii 24 punkty. Łukasz Solski
Gimbaskets 2 Przemyśl z łatwością rozbił Polonię Warszawa 71:57.

Gimbaskets 2 potwierdził swoją przewagę nad rywalem ze stolicy, w którego składzie najstarszy zawodnik miał 25 lat, już pierwszej kwarcie. Po trzech minutach gry przemyślanie wygrywali 12:2.

W 13. min Rafał Piesio zdobył dwa "oczka" i zmniejszył straty (28:20). Chwilę potem lider Polonii doznał kontuzji kolana i resztę spotkania przesiedział na ławce rezerwowych.

W drugiej połowie Gimbasket 2 nadal dyktował warunki, a w 26. min po dwóch trójkach Grzegorza Płocicy wygrywał 52:39. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty gospodarze mieli zapas 15 punktów.

Przewagę udało się obronić i drugie z rzędu zwycięstwo beniaminka II ligi stało się faktem.

- Nie spodziewaliśmy tak łatwiej przeprawy. Trzeba przyznać, że młodzi z Warszawy są wybiegani i czujemy ten mecz w nogach - przyznał Artur Mikołajko z drużyny Gimbaskets 2 Przemyśl.

- Mądrze zagraliśmy w drugiej połowie i wygraliśmy wyraźnie. Naszą siłę poznamy jednak na wyjeździe, gdzie nie będzie już tak łatwo jak we własnej hali - dodał skrzydłowy.

MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl - Polonia Warszawa 71:57 (22:12, 17:18, 21:15, 11:12)

Gimbaskets 2: Makuch 6 (1x3, 11 as.), Płocica 24 (4x3, 4 as.), Bal 18 (1x3), Kazura 2, Mikołajko 17 (8 zb.) oraz Strzępek 2, Majka 2, Siwek 0, Dratwa 0, Osikowicz 0.

Polonia: Kordalski 6, Jurkiewicz 11, Piesio 6, Pietkiewicz 7, Kober 0 oraz Bielecki 4, Popiołek 5, Karpiński 6, Wierzchowski 8, Słoniewski 4, Fronc 0.