Koszykówka I liga mężczyzn: Siarka pokonana w Zielonej Górze

Piotr Szpak
Siarkowcy byli blisko celu, ale pogubili się w finiszowych minutach. Nz. Piotr Miś. Marcin Radzimowski
Siarka prowadziła przez większość gry, ale ósmego meczu z rzędu nie wygrała. U gości bardzo brakowało kontuzjowanych Michała Barana oraz Michała Marciniaka.

Po 5,5 minutach "siarkowcy" wygrywali 8:0. Na początku II kwarty drużyny strasznie pudłowały, niemoc przerwał po 3 minutach Piotr Miś (16:9 dla tarnobrzeżan). Gospodarze szybko jednak doszli nasz zespół, objęli nawet prowadzenie (20:19). Na przerwę drużyny zeszły przy niskim wyniku - 26:22 dla drużyny z Tarnobrzega.

W III kwarcie przewaga zmalała do punktu, ale nasz team nie dawał za wygraną - w 28 min po trafieniu Misia Siarka wygrywała różnicą 10 punktów - 41:31. W Zastalu z uporem zza linii 6,25 rzucał Jarosław Kalinowski, w pierwszych 30 minutach oddał 10 takich rzutów, w czego jeden był celny! Kiedy 5 minut przed końcem "siarkowcy" wygrywali 47:38, wydawało się nic nie odbierze im zwycięstwa. Stało się jednak inaczej. Zabrakło sił, bo brakło dublerów. Przykro tak przegrywać, ale to nie wstyd.

ZASTAL ZIELONA GÓRA - SIARKA TARNOBRZEG 56:51 (9:14, 13:12, 13:15, 21:10).
SIARKA: Krupa 13 (3x3), Szpyrka 11 (2x3), Miś 11, Marculewicz 10, Czerwonka 6 oraz Uriasz 0, Rabka 0, Woźniak 0.
ZASTAL: Chodkiewicz 16 (5x3), Kukiełka 9 (1x3), Kalinowski 8, Jamakowicz 7, Kus 5 (1x3) oraz Rajewicz 7, Busz 4.