KS Wiązownica przeważała cały mecz, ale przegrała z Unią Tarnów. Bramka stracona już w 2. minucie

KS Wiązownica nie zdobyła punktów w Tarnowie i trudno będzie jej podskoczyć w tabeli Tomasz Strzębała
W zaległym meczu 23. kolejki 3 ligi KS Wiązownica przegrała 1-2 z Unią w Tarnowie. W pierwotnym terminie (Wielki Czwartek) mecz się nie dobył z powodu opadów śniegu

Nasz zespół, zanim zdążył złapać rytm gry, zainkasował mocny cios. Po niespełna 120 sekundach drużyna z Mościc wykonywała rzut rożny, piłka dotarła do Łazarza, a ten z około 10 metrów przelobował wychodzącego z bramki Pawła Budzyńskiego.

Strata wyzwoliła u gości sportową złość i Unia szybko musiała przejść do, chwilami bardzo głębokiej, defensywy. Już w 4. minucie pół metra brakowało, aby Sebastian Rak wyrównał po uderzeniu głową z około 5 metrów. Goście całkowicie opanowali sytuację, długimi fragmentami gościli na połowie gospodarzy i mieli kilka doskonałych okazji do tego, by poprawić sobie humory.

Dwa razy przed szansą stawał Kacper Chełmecki. Dwukrotnie uderzał z niewielkiej odległości, ale Zagórowski jakoś wychodził z opresji. W 37. minucie ekipa z Wiązownicy mogła jeszcze bardziej żałować sytuacji, bo piłka po strzale pana Kacpra zatrzymała się na słupku. Gospodarze, poza strzeleniem bramki, nie zagrozili poważniej naszemu beniaminkowi. Wyprowadzali od czasu do czasu kontrataki, tyle że niewiele z nich wynikało.

Po zmianie stron napór KS trwał, jednak chwila nieuwagi sprawiła, że po podaniu Adamskiego Palonek znalazł się w sytuacji sam na sam i miejscowi wyszli na 2:0. Dość szybko, po rzucie rożnym, Patryk Kapuściński zdobył głową kontaktowego gola. Czasu na uratowanie meczu nie brakowało i nasz zespół wychodził ze skóry, żeby to zrobić. Chwilami w polu karnym Unii znajdowali się niemal wszyscy gracze z Wiązownicy. Niestety, piłka nie chciała wpaść do celu i KS drugi raz w sezonie przegrał z Unią.

Był to mecz zaległy 23. kolejki. Miał się odbyć w Wielki Czwartek, ale nawrót zimy sprawił, że boisko pokryło się śniegiem i sędzia nie dopuścił do gry. KS zajmuje 15 miejsce w tabeli. Do czternastego Podhala traci 7 „oczek”.

W kontekście tego, co się dzieje w 2 lidze (Siarka Tarnobrzeg, Garbarnia Kraków w strefie spadkowej) szanse naszej ekipy na uratowanie się przed spadkiem zmalały. Z drugiej strony do końca sezonu jeszcze daleko. W weekend drużyna z Wiązownicy gra u siebie z Chełmianką. Nie ma zmiłuj, musi skasować 3 punkty.

Unia Tarnów – KS Wiązownica 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Łazarz 2, 2-0 Palonek 55, 2-1 Kapuściński 63.

Unia: Zagórowski - Łazarz, Kajpust, Węgrzyn, Adamski - Wardzała (46 Kron), Biś (64 Bajorek), P. Orlik - Putin (90 Mabassa), Palonek (87 Biały), K. Orlik (64 Sojda). Trener Radosław Jacek.

KS: Budzyński - Tonia, Kapuściński, Meliniszyn, Kordas (74 Majerski) - Rak (78 Michalik), Hurenko (58 A. Kasia), Mianowany, Janiczak, Surmiak - Chełmecki (58 Gierczak). Trener Kamil Witkowski.

Żółte kartki: K. Orlik, Biś, Kajpust, Bajorek, Adamski, Gala (kierownik drużyny) – Mianowany, Kapuściński, Majerski, Hurenko.

Sędziował: Kuropatwa (Ruda Śl.).