Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Laura Łącz 13 marca będzie gościem specjalnym Forum Seniora Podkarpacia.

RTM
Nowiny po raz kolejny organizują Forum Seniora Podkarpacia. Spotkanie odbędzie się 13 marca w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego, w godz. 10-14. Do udziału w Forum zapraszamy aktywne osoby 60+, które wyciszają się zawodowo, ale nie wykluczają z życia, szukają nowych inspiracji i aktywności na drugą połowę życia. Gościem specjalnym Forum będzie znana i lubiana aktorka Laura Łącz. Wstęp na Forum jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału.

Jak zawsze podczas forum poruszać będziemy tematy dotyczące aktywności, samorozwoju, bezpieczeństwa i zdrowia.

W przerwach uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji naszych ekspertów.

Gościem specjalnym naszego Forum będzie Laura Łącz, znana i lubiana aktorka, odtwarzająca rolę Gabrieli w serialu „Klan”, którą oprócz autorskiego wystąpienia, będziemy mogli usłyszeć w recitalu muzycznym na zakończenie Forum.

Laura Łącz to aktorka, reżyserka i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną oraz Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Zagrała kilkadziesiąt ról w Teatrze Polskim, filmach fabularnych i serialach. Od blisko 20 lat odtwarza rolę Gabrieli Wilczyńskiej w serialu „Klan”. Ambasadorka akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, nominowana do tytułu Mistrz Mowy Polskiej. Pisze bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe, sztuki teatralne, wiersze i teksty piosenek dla najmłodszych.

Mało kto pamięta, że pani Laura Łącz ma związek z naszym regionem. Jej ojcem był urodzony w Rzeszowie znany aktor, ale również sportowiec Marian Łącz.

Po spotkaniu, będzie można nabyć unikalne wydania najnowszych książek pani Laury Łącz dla dzieci, młodzieży i dorosłych z autografem autorki.

Zapraszamy uczestników do dużej auli w budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy alei Rejtana 16C w środę od godziny 10. Przed rozpoczęciem prelekcji będzie można skorzystać z konsultacji przy stoiskach partnerów naszego Forum.

Zaplanowane prelekcje rozpoczną się około godziny 10.30.

Forum rozpoczniemy wystąpieniem pani mgr Kingi Łabudy, która w swojej prelekcji poruszy temat Utrzymanie aktywności wśród Seniorów.

Mgr piel. Kinga Łabuda jest kierownikiem ośrodka medycznego DONUM CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej

Następnie wysłuchamy wystąpienia ekspertek z Uniwersytetu Rzeszowskiego dr Anny Wańczyk-Welc i dr Małgorzaty Marmoli z tematem Funkcjonowanie społeczne i styl życia seniorów.

Dr Anna Wańczyk-Welc ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jej prace naukowo-badawcze koncentrują się na dwóch dziedzinach: psychologii rozwojowej i psychologii społecznej. Stara się łączyć te dwa obszary, ujmując człowieka i jego rozwój w szeroko pojętym aspekcie psychospołecznym, rodzinnym czy małżeńskim na przestrzeni całego życia, uwzględniając też specyfikę funkcjonowania w sytuacjach nietypowych i trudnych.

Dr Małgorzata Marmola jest absolwentką Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, w Pracowni Psychologii Rozwoju i Edukacji. Pełni funkcję zastępcy Dyrektora Instytutu, jest członkiem zespołu redakcyjnego Biuletynu Psychologicznego „Wgląd”. Jest członkiem Stowarzyszenie Psychologii Rozwoju Człowieka. Jej zainteresowania naukowe dotyczą psychologii rodziny oraz psychologii rozwoju i wychowania. W swoich badaniach i publikacjach podejmuje problematykę satysfakcji z małżeństwa i jej uwarunkowań, stylów przywiązaniowych i komunikacji małżeńskiej, relacji rodziców z dziećmi - postaw rodzicielskich, technik wychowawczych i ich związku z dobrostanem psychicznym adolescentów, a także kompetencji nauczycieli i rodziców oraz ich współpracy w kontekście ryzyka depresji u młodzieży i udzielanego wsparcia.

Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, magister socjologii, absolwent studiów podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przedstawi temat Bezpieczne zdrowie w internecie.

Kolejnym prelegentem będzie pan Edward Wąsiewicz, lekarz rodzinny z Centrum Medycznego Medyk. Przybliży uczestnikom dostępne obecnie programy profilaktyczne, szczególnie profilaktykę 40+ oraz profilaktykę chorób serca.

Lek. med. Edward Wąsiewicz ukończył studia na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku lekarskim. W trakcie studiów ponad rok spędził w Anglii, pracując w opiece medycznej. Odbył staż lekarski w szpitalu w Łańcucie. Aktualnie jest w trakcie spec. z medycyny rodzinnej i pracuje jako lekarz rodzinny w CM Medyk, gdzie przyjmuje także pacjentów anglojęzycznych, oraz jako lekarz dyżurny izby wytrzeźwień.

Na zakończenie pierwszej części spotkania wysłuchamy ciekawej prelekcji pani Marty Krynickiej-Orzech biolożki, zielarki z Zielarni Lawenda na temat "Zioła polecane w profilaktyce zdrowia dla Seniorów".

Po wystąpieniach zaprosimy uczestników na krótką przerwę, podczas której uczestnicy Forum będą mogli skorzystać z konsultacji przy stoiskach naszych Partnerów oraz nabyć unikalne wydania książek pani Laury Łącz.

Tuż po przerwie nastąpi kulminacyjny punkt naszego wydarzenia - spotkanie autorskie i reciital słowno-muzyczny pani Laury Łącz, znanej i lubianej aktorki, autorki książek, reżyserki.

Po występie będzie czas na indywidualne spotkanie z artystką, zdjęcia i autografy na wyjątkowych wydaniach jej książek.

Przez cały czas trwania Forum dla uczestników dostępni będą eksperci udzielający indywidualnych porad i konsultacji.

Centrum Medyczne Medyk przygotowało punkt konsultacyjny, na którym będzie można zmierzyć ciśnienie, cukier, skorzystać z porad dietetyka i wykonać analizę składu ciała oraz zbadać wzrok

Na stoisku informacyjnym Grupy Diagnostyka, specjalizującej się w realizacji medycznych usług laboratoryjnych, będzie można skorzystać z konsultacji na temat dostępnych pakietów badań, obecnych akcji profilaktycznych oraz możliwym indywidualnym dostosowaniu ich do potrzeb pacjenta.

Tradycyjnie już podczas organizowanych przez nas Forów Seniora zapraszamy na stoisko Zielarni Lawenda. To przestrzeń, na której zaprezentowane będą produkty naturalne oraz autorskie kompozycje ziołowe. Podczas Forum uczestnicy będą mieć [/b]okazję posmakować herbat ziołowych i owocowych, a także miodów z podkarpackiej pasieki. Odwiedzenie stoiska Zielarni Lawenda stanowi doskonałą okazję do poznania walorów smakowych i właściwości prozdrowotnych naparów ziołowych.

Na stanowisku NFZ zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje na temat programów profilaktycznych realizowanych przez NFZ. Doradcy NFZ będą również pomagać założyć aplikacje w telefonie (mojeIKP, mojeFizjo+) oraz zachęcać do korzystania z portalu diety.nfz oraz programu "8 tygodni do zdrowia". Uczestnicy Forum Seniora będą mogli zapoznać się z materiałami z cyklu ,,Planuje Długie Życie’’ oraz tematycznymi magazynami ,,Ze zdrowiem’’.

Forum Seniora odbędzie się 13 marca w godz. 10-14, w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego, budynek A1, Al. Tadeusza Rejtana 16C.

Udział w Forum jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub sms chęci uczestnictwa w Forum.
Rejestracja pod nr. tel. 510 026 862.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24