Legion Pilzno stracił punkty w ostatniej akcji meczu. Sokół Kolbuszowa Dolna cieszy się z remisu

Ł. Solski
Legion Pilzno i Sokół Kolbuszowa Dolna są daleko od strefy spadkowej 4 ligi Podkarpackiej, a mimo to obie ekipy walczyły ze sobą na boisku na całego.

- Karma wraca. Z Czarnymi straciliśmy na 2:2 w ostatniej akcji meczu, tu zdobyliśmy punkt w ostatniej akcji meczu – nie krył radości z wyniku Waldemar Mazurek, trener Sokoła. - To prawda, cieszymy się z punktu, ale z drugiej strony mogliśmy ten mecz równie dobrze wygrać.

- Sędzia przedłużył mecz o pięć minut, ale zrobiliśmy wtedy zmianę i doliczył jeszcze pół minuty. Jak się okazało dla nas, to o pół minuty za dużo – żałował straconych punktów Roman Gruszecki, trener Legionu.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy. Najpierw Mazur wykorzystał dośrodkowanie kolegi i głową skierował piłkę do bramki, a niedługo potem strzałem z lewej nogi w „długi róg” bramki na 2:0 podwyższył Kędzior.

Od tego momentu grę prowadzili goście, którzy starali się za wszelką cenę odrobić straty. Gospodarze grali czujnie w obronie i nie pozwalali na zbyt wiele rywalom w swoim polu karnym. Nic jednak nie trwa wiecznie. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktowego gola.

Po zmianie stron nadal była przewaga Sokoła, ale kolbuszowianie nie mogli sforsować obrony gospodarzy. Czerwona kartka dla gracza Legionu spowodowała, że pilźnianie cofnęli się bardzo głęboko i całkowicie oddali inicjatywę rywalom. Gościom jednak popłaciła cierpliwość. W 96. minucie meczu piłka po dośrodkowaniu jednego z graczy Sokoła wpadła w pole karne Legionu. Tam się zagotowało, obrońcy starali się wybić piłkę, ta wytoczyła się na wysokość 16 metrów, a tam tylko na to czekał Duszkiewicz, który płaskim strzałem ustalił wynik meczu.

W majówkę tradycyjnie będzie rządzić piłka nożna. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja planowanych jest blisko czterysta meczów, tylko w ligach seniorskich na Podkarpaciu. Będą też pojedyncze mecze koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i oczywiście żużel. Oto co będzie się działo w najbliższy weekend w naszym województwie. Szczegóły na kolejnych slajdach galerii zdjęć.

Sportowy Rozkład Jazdy. Jak majówka, to na sportowo. Zobacz ...

Choć do końca sezonu sporo jeszcze grania, to ani Legion, ani Sokół raczej nie spadną do okręgówki.

Legion Pilzno – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Mazur 5, 2:0 Kędzior 18, 2:1 Aab 41, 2:2 Duszkiewicz 90+6.

Legion: Kochan – Tragarz, Mazur, Misztal, Buras – Pęcak, Kędzior, Nalepka (65 Gliwa), Barycza (90 Cichowski), Sztuka (46 Manzo) – Kuczek. Trener Roman Gruszecki.

Sokół: Bieleń – Skowron, Ilnicki, Darłak, K. Dziedzic (75 Szkolnik) – Gorzelany (65 Miśko), Sroka (60 Duszkiewicz), Kołacz, M. Mazurek, Miazga, Aab. Trener Waldemar Mazurek.

Sędziował: Kolbusz (Krosno).

Czerwona kartka: Kuczek (61 min, dwie żółte).