Legion Pilzno zdobył gole i 3 punkty w Sanoku. Beniaminek opadł w stronę środka tabeli

Sebastian Czech
Legion Pilzno dał beniaminkowi lekcje skuteczności
Legion Pilzno dał beniaminkowi lekcje skuteczności Tomasz Sowa
Legion Pilzno pozostaje bez porażki. Tym razem zespół trenera Łukasza Bartkowskiego pokonał na wyjeździe 2:0 Ekoball Stal Sanok i po pięciu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w całej stawce czwartoligowców

Po raz kolejny zwyciężyła piłkarska maksyma, że w piłce najważniejsza jest skuteczność. W ostateczności bowiem nie liczy się styl, utrzymywanie przy piłce, kreatywność w konstruowaniu akcji, tylko właśnie celne strzały, po których piłka grzęźnie w siatce. W tym elemencie lepsi okazali się przyjezdni, dzięki czemu sięgnęli po komplet punktów.

W pierwszej połowie Legion zasłużył na prowadzenie, wszak imponował otwartą grą, często atakował, inicjował groźne akcje. Po jednej z nich w polu karnym sfaulowany został Miłosz Chmura i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Syguła i goście po nieco ponad kwadransie wygrywali.

Jednobramkową przewagę Legion utrzymał do zakończenia pierwszej odsłony, lecz po przerwie czekała gości ciężka przeprawa. Sanoczanie ruszyli do zdecydowanych ataków, chwilami zamykając piłkarzy z Pilzna na ich połowie. Ale wówczas przyjezdni zapunktowali swoim kolejnym atutem, a mianowicie szybkością w kontrataku. Akcję wyprowadził Luigi Manzo, zagrał do Piotra Syguły, ten obsłużył Miłosza Burasa, który płaskim strzałem w długi róg po raz drugi pokonał golkipera Ekoballu Stali.

Przy wyniku 1:0 być może zeszliśmy zbyt nisko, ale nasze zmiany po przerwie pokazały jakość i siłę drużyny. Jesteśmy grupą, w której każdy wie, jaką rolę odgrywa, i co najważniejsze, w ostateczności przyczynia się do sukcesu. Sanok jest beniaminkiem, lecz nikomu na tym stadionie korzystny rezultat nie przyjdzie łatwo. Tym bardziej cieszymy się z kompletu punktów, złapaliśmy wiatr w żagle i zechcemy udaną passę kontynuować w następnych meczach

podsumował Łukasz Bartkowski, trener Legionu Pilzno.

W końcówce ponownie przycisnęli miejscowi, wypracowując sobie sporą ilość rzutów wolnych i rożnych, jednakże żadnego ze stałych fragmentów gry nie zamienili na gola.

Ekoball Stal Sanok – Legion Pilzno 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Syguła 16-karny, 0:2 Buras 71.

Ekoball: Półkoszek – Kloc, Sobol, Barszczak, Sz. Słysz – Gierczak (46 R. Domaradzki), Lorenc (84 Tabisz), K. Słysz (46 Czyrny), Maślany (46 Padiasek), Płocica – Zieliński (46 Gawlewicz). Trener Paweł Załoga.

Legion: Maniecki – Czyjt (66 Buras), Nytko (65 P. Misztal), Manzo (77 Nalepka), Pęcak – Czyż, Chmura (58 Szewczyk), Syguła (90+2 Dziedzic), Mazur – Sztuka (58 Barycza), Tubek. Trener Łukasz Bartkowski.

Sędziował Ciak (Stalowa Wola).

Żółte kartki: Sz. Słysz, Lorenc, K. Słysz, Maślany - P. Misztal, Manzo, Pęcak, Czyż.