Liga Mistrzyń. Enea KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg awansował do półfinału. Decydował złoty mecz

Tomasz Strzębała
Tarnobrzeski team potwierdził, że w decydujących spotkaniach potrafi wznieść się na wyżyny. Mimo braku swojej liderki, kontuzjowanej Han Ying zdołał odrobić straty i w rewanżowym, niezwykle emocjonującym meczu, po dogrywce ograł włoską ekipę ASD Oquattro Mori, awansując tym samym do półfinału Ligi Mistrzyń.

W pierwszym, ćwierćfinałowym starciu, mimo ambitnej postawy podopieczne Zbigniewa Nęcka, dość niespodziewanie przegrały 2:3. Drugi mecz zapowiadał się pasjonująco. Kibice, którzy zjawili się w tarnobrzeskiej hali oglądali wielkie widowisko. Emocjonujący pojedynek trwał ponad 3,5 godziny i zakończył się dogrywką. Na początek Yang Xiaoxin dość łatwo ograła Tatianę Plaian.

W drugiej grze Elizabeta Samara nie poradziła sobie jednak z najlepszą w szeregach Włoszek Rosjanką Elizabet Abraamian. Zawodniczka ASD Quattro Mori imponowała doskonałym serwisem, wygrała pewnie z Samarą, dając sygnał, że gospodynie łatwo mieć nie będą. Następnie zacięty bój stoczyły między sobą Fu Yu i Arianna Barani. Pingpongistka przyjezdnych urwała ostatecznie tylko seta. Do remisu doprowadziła Abraamian, która w swojej drugiej grze pokonała Yang Xiaoxin. W ostatnim pojedynku Samara wytrzymała wojnę nerwów wygrywając z Plaian i do rozstrzygnięcia dwumeczu potrzebna była dogrywka, czyli tzw. złoty mecz. Wówczas bardzo istotne okazało się starcie Xiaoxin z Abraamian. Chinka z monakijskim paszportem wyciągnęła wnioski z wcześniejszego pojedynku z Rosjanką i zdołała przerwać jej zwycięską passę, doprowadzając do stanu remisowego w całym meczu. W ostatniej grze Fu Yu „włączyła” trzeci bieg i wysoko pokonała Barani, pieczętując awans Siarkopolu do półfinału najlepszych drużyn kontynentu.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – ASD Quattro Mori 3:2 (2:1)

Wyniki gier:
Yang Xiaoxin – Tatiana Plaian 3:0 (11:4,11:7,11:8);
Elizabeta Samara – Elizabet Abraamian 0:3 (10:12,5:11,4:11);
Fu Yu – Arianna Barani 3:1 (11:6,11:5, 9:11,11:4);
Yang Xiaoxin – Elizabet Abraamian 1:3 (13:15,11:5,7:11,11:13);
Elizabeta Samara – Tatiana Plaian 3:1 (11:4,9:11,11:9,14:12).
Złoty mecz:
Elizabeta Samara – Tatiana Plaian 0:1 (8:11);
Yang Xiaoxin – Elizabet Abraamian 1:0 (11:8);
Fu Yu – Arianna Barani 1:0 (11:4)

Pierwszy mecz:
ASD Quattro Mori – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 3:2
Wyniki gier: Elizabet Abraamian – Fu Yu 3:0, Tatiana Plaian – Yang Xiaoxin 0:3, Arianna Barani – Elizabeta Samara 0:3, Elizabet Abraamian – Yang Xiaoxin 3:2, Tatiana Plaian – Fu Yu 3:1

Awans: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg