Marek Kuchciński, PiS

mmazur
Odpowiedzi na wyborczą ankietę Nowin i portalu nowiny24.pl Marka Kuchcińskiego z PiS.

Pytania

Pytania

I. Proszę wymienić jedną, najważniejszą i najpilniejszą dla Polski kwestię do rozwiązania, którą zajmie się Pani/Pan w Sejmie? Proszę krótko uzasadnić swój wybór (maksymalnie 500 znaków).

II. Proszę wymienić jedną, najważniejszą kwestię do rozwiązania dla mieszkańców Podkarpacia, którą zajmie się Pani/Pan w Sejmie? Proszę krótko uzasadnić swój wybór (maksymalnie 500 znaków).

III. Gospodarka i sprawy socjalne
1. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem podatku liniowego w miejsce progresywnego?
2. Czy jest Pan/Pani za zniesieniem przywilejów branżowych, takich jak Karta Nauczyciela i emerytury górnicze?
3. Czy jest Pani/Pan za likwidacją KRUS?
4. Czy według Pana/Pani Polska powinna przyjąć europejską walutę w ciągu najbliższych 5 lat?
5. Czy dla ratowania budżetu rząd powinien sięgać po pieniądze z OFE?
6. Proszę wskazać, gdzie w budżecie państwa można znaleźć oszczędności. Na co powinniśmy przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze?

IV. Edukacja i zdrowie
1, Czy jest Pan/Pani za likwidacją gimnazjów i powrotem do systemu nauki 8 plus 4?
2. Czy rząd powinien się wycofać z obowiązku posyłania od przyszłego roku 6-latków do szkół?
3. Czy jest Pani/Pan za prywatyzacją szpitali?
4. Czy jest Pani/Pan za zdecentralizowaniem NFZ?

V. Ustrój państwa i prawo wyborcze
1. Czy jest Pan/Pani za zmniejszeniem liczby posłów? Jeśli tak, to o ile?
2. Czy jest Pani/Pan za likwidacją Senatu?
3. Czy jest Pan/Pani za likwidacją powiatów?
4. Czy uważa Pan/Pani, że w wyborach do Sejmu kolejnej kadencji powinna obowiązywać ordynacja większościowa w okręgach jednomandatowych?
5. Czy jest Pan/Pani za zniesieniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa na rzecz finansowania ich przez obywateli poprzez dobrowolne wpłaty celowe?
6. Czy jest Pan/Pani za zniesieniem obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego?
7. Czy jest Pan/Pani za zmianą ustawy o radiofonii i telewizji, tak aby pozbawić polityków wpływu na publiczne media?
8. Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem immunitetu parlamentarnego tylko do czynności związanych z pełnieniem mandatu?

VI. Sprawy międzynarodowe
1. Czy jest Pani/Pan za ujednolicaniem regulacji prawnych dotyczących kwestii światopoglądowych i etycznych na poziomie europejskim?
2. Proszę wymienić najważniejszy cel strategiczny Polski w Unii Europejskiej, który powinien być zrealizowany w nadchodzącej kadencji parlamentu.
3. Proszę wymienić dwóch największych sojuszników Polski.
4. Proszę wymienić dwóch największych przeciwników Polski.
5. Czy zdaniem Pana/Pani działania rządu w kwestii wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej były właściwe?

VII. Kwestie światopoglądowe
1. Czy jest Pani/Pan za liberalizacją aktualnie obowiązującej ustawy aborcyjnej i wprowadzeniem dowolności w tym względzie?
2. Czy jest Pan/Pani za zalegalizowaniem w Polsce związków homoseksualnych?
3. Czy jest Pan/Pani za finansowaniem z budżetu państwa zabiegów in vitro?
4. Czy jest Pani/Pan za finansowaniem nauczania religii z budżetu państwa?
5. Czy osoby głoszące treści antychrześcijańskie powinny być promowane w mediach publicznych?

VIII. Dlaczego warto na Panią/Pana oddać głos? Proszę odpowiedzieć w kilku zdaniach (maksymalnie 500 znaków)

I. Powołanie nowego rządu, który zająłby się rozwiązywaniem najważniejszych problemów społecznych, a nie kreowaniem własnego wizerunku i walką z opozycją polityczną. Polacy potrzebują dobrego rządzenia oraz zdolności do podejmowania odważnych decyzji w warunkach kryzysu gospodarczego oraz napływu dotacji europejskich. Należy opracować program rozwoju Polski do 2020 roku zgodnie z zasadami polityki spójności UE i koncepcją Polski solidarnej. Nowy rząd powinien zmienić politykę niemal we wszystkich dziedzinach, aby zatrzymać komercjalizację funkcji państwa.

II. Powrót w polityce regionalnej do koncepcji zrównoważonego rozwoju prowadzonej przez rząd Jarosława Kaczyńskiego, co oznacza przywrócenie wszystkich inwestycji odrzuconych przez rząd koalicji PO-PSL. Oznacza to zmiany na poziomie legislacyjnym w licznych ustawach oraz na poziomie rządowym w konkretnych podejmowanych decyzjach. Uruchomienie międzynarodowej Strategii Karpackiej, na wzór przygotowanego przez rząd Jarosława Kaczyńskiego Programu Rozwój Polski Wschodniej.

III. Gospodarka i sprawy socjalne
1. NIE, jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzeniu podatku liniowego.
2. NIE, jestem za utrzymaniem przywilejów branżowych, ale jednocześnie za dokonaniem ich przeglądu i racjonalizacji zgodnie z możliwościami ekonomicznymi państwa.
3. NIE, jestem zdecydowanie przeciwny likwidacji KRUS jako formy ubezpieczenia dla rolników i ich rodzin.
4. NIE, Polska nie powinna przyjmować euro w ciągu najbliższych 5 lat z powodów ekonomicznych i politycznych.
5. Każdy ubezpieczony powinien mieć możliwość dokonania świadomego wyboru formy ubezpieczenia społecznego (ZUS lub OFE) i nie można ograniczać tej wolności za pomocą arbitralnej decyzji podjętej przez władze.
6. Należy zmienić sposób myślenia - nie w kierunku szukania oszczędności, ale podnoszenia wpływów do budżetu w wyniku intensyfikacji rozwoju ekonomicznego bez podnoszenia podatków. Racjonalizacja wykonywanych inwestycji, w tym z pieniędzy unijnych, gdyż w tej kwestii władze są rozrzutne i niegospodarne, przekraczając wstępne kosztorysy. Zniesienie "podatku korupcyjnego" (według szacunków ok. 25 proc. całości kosztów inwestycji). Pobudzenie aktywności ekonomicznej Polaków oraz rodzimej przedsiębiorczości. Wprowadzenie podatku bankowego oraz opodatkowania skutecznego wielkich korporacji międzynarodowych. Redukcja ilości urzędników zatrudnionych przez rząd D. Tuska (75 tys.) i racjonalizacji ilości instytucji państwowych, zwłaszcza na poziomie regionalnym i lokalnym.
Należy za zaoszczędzone pieniądze uruchomić politykę prorodzinną oraz dofinansować nowoczesne działy wytwórczości, przynoszące największe zyski we współczesnej gospodarce.

IV. Edukacja i zdrowie
1. Jestem za likwidacją gimnazjów, ale za wprowadzeniem systemu 7 plus 5, czyli krótsza nauka w szkole podstawowej (nie 8 lat) i dłuższa nauka w liceum (nie 4 lata), kiedy na ostatnim roku uczeń będzie przygotowywał się do podjęcia studiów o określonym profilu (humanistyczny, ścisły, biologiczny).
2. TAK, rząd powinien się wycofać z obowiązku posyłania 6-latków do szkół od przyszłego roku, bowiem większość szkół jest nieprzygotowana do tego eksperymentu oraz nie ma przyzwolenia społecznego w tej sprawie.
3. NIE, jestem zdecydowanie przeciwko prywatyzacji szpitali oraz także odrzucam ich komercjalizację.
4. Jestem za likwidacją NFZ w obecnej formule funkcjonowania.

V. Ustrój państwa i prawo wyborcze
1. NIE, jestem przeciwko zmniejszeniu liczby posłów, bowiem jest to kwestia wtórna w odniesieniu do poprawy jakości pracy parlamentarnej; można ograniczyć ilość posłów, ale dopiero przy uchwalaniu nowej konstytucji wzmacniającej urząd Prezydenta RP.
2. NIE, jestem przeciwko likwidacji Senatu, ale należy zmienić jego formułę, aby efektywnie wykorzystać dwuizbowość parlamentu przy stanowieniu prawa w Polsce oraz kontrolowania władzy wykonawczej.
3. Uprawnienia powiatów należy w trybie szybkim ograniczyć, wzmacniając gminy i województwa; dopiero wtedy rozważyć problem likwidacji powiatów.
4. NIE, jestem przeciwny ordynacji większościowej w okręgach jednomandatowych w wyborach do Sejmu, gdyż taka zmiana nie przyniesie oczekiwanych efektów, lecz pociągnie za sobą fatalne skutki dla funkcjonowania Sejmu.
5. NIE, jestem przeciwny; partie polityczne powinny być finansowane z budżetu państwa, gdyż jest to nowoczesne rozwiązane i standardowe dla państw demokratycznych w Europie.
6. NIE, jestem przeciwny zniesieniu obowiązku opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego, ale należy poprawić jego ściągalność oraz wprowadzić kontrolę społeczną nad funkcjonowaniem telewizji publicznej, która stała się narzędziem w dyspozycji obozu rządzącego - jednej opcji politycznej.
7. Pytanie nie dotyka istoty rzeczy, bowiem w Polsce problemem jest nie tylko wpływ polityków na środki komunikacji społecznej, ale olbrzymie upolitycznienie dziennikarzy, którzy faktycznie stali się w wielu przypadkach politykami.
8. W tym stanie demokracji w Polsce, która jest efektem polityki rządu D. Tuska, jestem przeciwny ograniczeniu immunitetu parlamentarnego.

VI. Sprawy międzynarodowe
1. NIE, zdecydowanie odrzucam przyjęcie takich regulacji.
2. Uzyskanie jak największych dopłat unijnych oraz przywrócenie Polsce zdolności realizacji swoich interesów na forum UE.
3. Polska generalnie ma swoje interesy, a nie trwałe i niezmienne sojusze, ale na tym etapie rozwoju historycznego w roli sojuszników najlepiej sprawdzą się Stany Zjednoczone Ameryki (w skali światowej i europejskiej) oraz grupa państw środkowoeuropejskich - naszych sąsiadów (Litwa, Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Gruzja - w skali europejskiej). Trzeba tu tylko umiejętnej dyplomacji.
4. Rozbieżność interesów i racji historycznych występuje w stosunkach z Federacją Rosyjską i Niemcami.
5. Absolutnie nie, działania rządu w tej kwestii były fatalne na każdym etapie wyjaśniania katastrofy.

VII. Kwestie światopoglądowe
1. NIE, jestem zdecydowanie przeciwny.
2. NIE, jestem przeciwny legalizacji związków homoseksualnych w Polsce.
3. NIE, jestem przeciwny finansowaniu z budżetu państwa zabiegów in vitro.
4. TAK, jestem za finansowaniem nauczania religii z budżetu państwa w dotychczasowej formule.
5. NIE, zdecydowanie nie powinny być promowane, gdyż naruszają ład moralny oraz obowiązujące prawo.

VIII. Głos oddany na mnie oznacza poparcie koncepcji utworzenia nowego rządu, który zmieni politykę na efektywną, opartą na jasnym przesłaniu ideowo-programowym, ukierunkowaną na rozwiązywanie problemów życia codziennego i budowę Polski solidarnej. Jestem przygotowany poprzez doświadczenie parlamentarne do opracowywania i przyjmowania prawa korzystnego dla mieszkańców Podkarpacia oraz wspierania wszelkich decyzji, które będą zmniejszać różnice ekonomiczne i społeczne między naszym regionem a innymi obszarami Polski.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3