Markowi Kuchcińskiemu, marszałkowi Sejmu, wręczono w Przemyślu tytuł Honorowego Obywatela Miasta [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu wręczono tytuł Honorowego Obwywatela Miasta Przemyśla.
Marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu wręczono tytuł Honorowego Obwywatela Miasta Przemyśla. Norbert Ziętal
Udostępnij:
Markowi Kuchcińskiemu, marszałkowi Sejmu, wręczono w Przemyślu tytuł Honorowego Obywatela Miasta. "Proszę po męsku forsować zmiany ustawodawcze, które służą Polakom" - mówił do niego dr Jan Musiał, wykładowca akademicki.

Decyzję w sprawie przyznania marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiego tytułu Honorowego Obwywatela Miasta Przemyśla, podjęli przemyscy radni miejscy. Pod wnioskiem podpisali się członkowie koalicyjnych klubów Prawa i Sprawiedliwości oraz Regii Civitas, a także opozycyjnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Honorowy tytuł wręczono Kuchcińskiemu w Przemyślu, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Laudację (mowę pochwalną) o marszałku Sejmu, podczas uroczystej sesji wygłosił dr Jan Musiał, wykładowca akademicki. W przeszłości senator I kadencji, pierwszy niekomunistyczny wojewoda przemyski, a także m.in. dziennikarz i redaktor naczelny dziennika "Nowiny", a później prezes spółki R-press, wydawcy "Nowin".
- Z Markiem Kuchcińskim spotkaliśmy się w latach 80. ub. wieku, bo było nam po drodze, w sprzeciwie wobec ówczesnego systemowi politycznemu. Komuniści, w swoim tępym rozumieniu polityki, jako bezwzględnej przewagi siły nad racją, byli przygotowani organizacyjnie, wręcz militarnie, na bunt społeczny. Bezradni okazali się wobec wolnej myśli i twórczości osób, niepoddających się ich dyktatowi jedynie słusznej ideologii. Bezradni m.in. wobec kilkorga elementów antysocjalistycznych, uczestników „Strychu Kulturalnego” w domu laudowanego dzisiaj Marka Kuchcińskiego - wspominał dr Musiał.

Wspominając historę, dr Musiał nawiązał również do obecnej sytuacji na arenie politycznej kraju.

- W październiku 1989 r. podczas spotkania świeżo wybranych parlamentarzystów z wyborcami przemyskimi mówi bez ogródek. „70 proc. Senatu to są panienki, które chciałyby i boją się. Senator Musiał poucza nas tu, że pracownicy mają się sami rządzić, a przecież nadal nie ma jasnym przepisów o samorządach.” Odpowiedziałem mu wówczas, że Senat nie zapomina czyją wolę reprezentuje i rychło woli narodu sprosta. I rzeczywiście, po upływie roku z okładem, w styczniu 1991 r. to z Senatu wyszedł pakiet ustaw samorządowych, na których istotnie oparł się ustrój III RP. Dzisiaj role się odwróciły. To Marek Kuchciński, marszałek Sejmu RP, jest przez takich jak ja przynaglany do niezbędnej nowelizacji ustawodawstwa samorządowego - mówi dr Musiał.

"To wyborcy pięciokrotnie wybrali pana wyborach powszechnych"

I dalej, odnosząc się już co czasów obecnych:

- Zaszczyt, który go dzisiaj spotyka, przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla, jest tyleż uznaniem marszałkowskim poselskich zasług, ile obligacją do działań dalszych. Tym pilniejszych, im większe kłody rzucają pod nogi przeciwnicy „dobrej zmiany”.

Panie marszałku, radni przemyscy, którzy wystąpili z inicjatywą uhonorowania pana i przeforsowania, nie bez oporów pańskich przeciwników politycznych, także w Radzie Miejskiej, oczekują, a ja z nimi, że nadal będzie pan twardo stawał przy naszych onegdaj solidarnościowych ideałach państwa, będących emanacją woli suwerena. Ten suweren, naród, w przeważającej części ufa jednak panu i pańskiemu obozowi politycznemu a nie im. Więc proszę nie powielać "nibypanieńskich" obiekcji swych poprzedników i po męsku forsować zmiany ustawodawcze, które służą Polakom. To oni pięciokrotnie wybierali pana w wyborach powszechnych i chcą dać panu także w wymiarze samorządowy atutu do dalszych wygranych.

Po uroczystości nadania tytyłu, marszałek Kuchciński otrzymał gratulacje od wielu osób, część podarowała mu okolicznościowe prezenty.

Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart i wicewojeowda Lucyna Podhalicz przekazały Kuchcińskiemu obraz. Z kolei Przemyski Klub Biegacza, poprzez przedstawicieli, radnych przemyskich Roberta Bala i Daniela Dryniaka, koszulkę do biegania.

Tuż przed sesją, podczas uroczystości z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, kilka osób trzymało transparenty z napisami "Konstytucja obowiązuje wszystkich" i "Zagrzybione szczury witają na starych śmieciach". Był to ich protest przeciwko obecnym działaniom Kuchcińskiego, jako marszałka Sejmu.


ZOBACZ TEŻ: Prezydent Przemyśla o kontrowersyjnej dotacji dla Związku Ukraińców w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 25

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
bezpartyjny
W dniu 11.08.2018 o 23:11, PiS to nieudaczniki napisał:

PiS to wszystko potrafi spiieerdolić.Nawet takiego kiedyś samograja jak aukcje koni arabskich w Janowie Podlaskim.Z tamtego okręgu wyborczego została wybrana posłanka PiS Beata Mazurek i od 2 lat nie chce przyjechać aby się spotkać z mieszkańcami Janowa Podlaskiego bo po prostu się boi tego spotkania.Mieszkańcy Janowa Podlaskiego utrzymywali się między innymi z turystyki związanej z końmi arabskimi a teraz mieszkańcy bankrutują

 

Głosowało się na PiS ?

Głosowało !!!

Pyskowało się na tych co byli przeciwko PiS ?

Pyskowało !

Mało tego, wyzywało się tych ludzi od komuchów i zdrajców ???

Wyzywało !!!

Wybralo się SZMATE z PiS-u ?

Wybrało !

Teraz się mówi ze PiS to złodzieje i PiS działa na szkodę Polski ?

A gdzie był rozum jak się głosowało ?

Do du-py się nalało to teraz się narzeka ??????

Jak nie ma się rozumu to tak to teraz wygląda.

 

j
już warszawianka
Przemyśl to jednak pisuarskokatolskie zadupie. Cieszę się że wyjechałam z rodziną do Warszawy gdzie rządzi PO a PiS w stolicy nie ma żadnych szans na zwycięstwo. Po prostu ludzie na Podkarpaciu to socjaliści którzy czekają tylko na pieniądze z budżetu państwa za nicnierobienie a mieszkańcy Warszawy to ciężko pracujący liberałowie.
P
Proud

Jakie miasto, tacy i Honorowi Obywatele.

w
ww

hańba dla naszego miasta i radnych za ten tytuł przyznany człowiekowi łamiącemu prawo, bez kultury i niszczącemu dobrego imienia miasta, które nawiasem i tak już dobrego imienia zbytnio przez naszych radnych i włodarzy nie ma

J
Jolka

Dno i metr mułu.

A
Agent SBU
No to teraz banderowskich pomników nastawia
o
oskarzyciel publiczny

A za co dostał ten tytuł prosze Wysokiego Sądu ?

ZA CO ?

L
Lord
Jakie miasto taki obwatel
A
Andrzej
- Z Markiem Kuchcińskim spotkaliśmy się w latach 80. ub. wieku, bo było nam po drodze, w sprzeciwie wobec ówczesnego systemowi politycznemu. Komuniści, w swoim tępym rozumieniu polityki, jako bezwzględnej przewagi siły nad racją, byli przygotowani organizacyjnie, wręcz militarnie, na bunt społeczny. Bezradni okazali się wobec wolnej myśli i twórczości osób, niepoddających się ich dyktatowi jedynie słusznej ideologii. Bezradni m.in. wobec kilkorga elementów antysocjalistycznych, uczestników „Strychu Kulturalnego” w domu laudowanego dzisiaj Marka Kuchcińskiego - wspominał dr Musiał.
 

Za kilka lat w ,ten sam sposób będą wspominać te cztery lata rządów PIS kombatanci ruchów wyzwoleńczych od katolizacji Polski i wyzwoliciele od nacjonalizmu ONR.

Pisowcy ,w swoim tępym rozumieniu polityki ,jako bezwzględnej przewagi siły nad racją byli przygotowani organizacyjnie ,wręcz militarnie,na bunt społeczny.

Bezradni okazali się wobec wolnej myśli twórczości osób ,niepoddających się ich dyktatowi jedynie słusznej ideologii.

Bezradni wobec kilkorga elementów antyklerykalnych i demokratycznych,uczestników spotkań Strajku Kobiet oraz Obywateli RP oraz  innych przeciwników nacjonalistycznego systemu partyjnego PIS.

A te laurkę temu osobnikowi zabierze inna Rada Miasta Przemyśla po skazaniu go przez Trybunał Stanu i Sad za łamania Konstytucji .

Tak nam dopomóż suwerenie wybierając w wolnych wyborach nową władzę ,która rozliczy  poprzednią za kłamstwa  ,nepotyzm i rozkradanie Polski oraz za fałszowanie historii .

a
and

GRATULACJE DLA PANA MARSZAŁKA SEJMU RP

w
wniosek formalny

To teraz Przemyśl może zostać stolicą podkarpacia. Niech juz ten pisowski desant zostanie w Przemyślu na stałe. Będzie mniej wstydu w Rzeszowie.

c
chujniehonorowyobywatel

porażka

G
Gość

Podczas odbioru dyplomu o przyznaniu honorowego obywatela Przemyśla pan Kuchciński wiele mówił o Polsce i zamiarach partii rządzącej. Nie wspomniał,dlaczego w dniu święta Konstytucji RP,budynek sejmu był zamknięty dla chętnych do zwiedzania parlamentu.

Na sali panowała jakaś dziwna atmosfera,mało było mieszkańców a wielu działaczy PiS zwiezionych z województwa.

Warto by było aby pan marszałek Kuchciński zastanowił się dlaczego z Polski ciągle wyjeżdżają ludzie i wolą poza granicami,żyć na ulicach jako bezdomni,niż żyć w Polsce,rządzonej przez PiS.

Na berlińskich ulicach tysiące bezdomnych to Polacy. Są największą grupą obcokrajowców,szacuje się,że połowa tamtejszych bezdomnych to nasi Rodacy.

Tylko mieszkańcy Przemyśla wiedzą,czy pan Kuchciński zasługuje na honorowe obywatelstwo miasta, nie wazeliniarscy radni.

O
Oj tam
Oj Przemyśl chyba nie przemyślał.
O
Obserwator
To wręczenie to była parodia. Nawet dało sie zauważyć Radnych z PiS z Rzeszowa podczas wreczenia. Szkoda że we wczesniejszych latach tylu oficjeli zapominało o istnieniu Przemyśla. No ale cóż był rozkaz to sie wstawili przecież listy wyborcze beda zaraz układane. Wstyd i skandal !
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie