Masz ciekawy pomysł na biznes? Zastanów się jak go opisać. Wystartuj z Fabryką Innowacji! Możesz otrzymać na jego realizację nawet 200.000 euro.

W ten sposób regionalne Biuro Fabryki Innowacji działające przy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zachęca do zgłaszania pomysłów opartych o nowoczesne rozwiązania technologiczne w obszarach e-pieniądza, e-biznesu, ochrony środowiska, edukacji, transportu i energetyki.

Celem nowoczesny biznes

Fabryka Innowacji oferuje wsparcie pomysłodawcom, którzy mają rewelacyjny pomysł lub są twórcami nowatorskiej technologii i chcą ją wprowadzić w życie.

- Celem projektu Fabryka Innowacji jest tworzenie nowych przedsiębiorstw w oparciu o nowoczesny biznes, którego podstawowym atrybutem jest innowacyjność. Działania Fabryki Innowacji skierowane do szerokiego grona pomysłodawców. M.in. do środowisk akademickich, kadry naukowej uczelni wyższych, jednostek B+R i studentów. Chcemy w ten sposób pobudzić i zachęcić do realizacji innowacyjnych pomysłów, a inwestorów przekonać do kapitałowego zaangażowania się w nie – wyjaśnia Ludmiła Jesionowska z Fabryki Innowacji.

Co z finansami?

- Oczywiście głównym problemem dla powstawania i rozwoju nowych firm jest zapewnienie im finansowania na początkowym etapie rozwoju – mówi Jacek Bzdurski, dyrektor projektu Fabryka Innowacji.

– Zjawisko to potęguje się w obecnym kryzysie finansowym. Na rynku nie ma zbyt wielu chętnych, którzy są w stanie zainwestować w pomysł. Zatem pomysłodawcom pozostają ich własne środki, jednak inwestowanie na tak wczesnym etapie choćby kilkudziesięciu tysięcy złotych przekracza zwykle ich możliwości. W rezultacie wiele znakomitych pomysłów nie zostaje wdrożonych. Natomiast wielu utalentowanych innowatorów podejmuje prace dla korporacji, rezygnując z realizacji swoich marzeń. Tymczasem Fabryka Innowacji może otworzyć przed nimi nowe możliwości. Chcemy pomóc ludziom o dużym potencjale realizować swoje marzenia. Będziemy pomagać pomysłodawcom już na etapie przekształcania autorskiego pomysłu w profesjonalnie przygotowany biznes plan – tłumaczy Jacek Bzdurski.

Zapewnione doradztwo

W ramach Fabryki Innowacji pomysłodawcy i potencjalni przedsiębiorcy mają zapewnione doradztwo w zakresie zakładania, prowadzenia i zarządzania firmą.

Otrzymają oni profesjonalną pomoc wraz z ekspertyzami technologicznymi, analizą wykonalności, analizą finansową, analizą ryzyka, szczegółowym planem wytworzenia produktu, a w dalszej fazie badaniami rynku, planem marketingowym, planem sprzedaży, doradztwem prawnym, udostępnieniem infrastruktury, a także innymi usługami niezbędnymi dla nowo powstałych firm.

Fabryka Innowacji gwarantuje pomoc na etapie pomysłu i jego rozwoju na poziomie ok. 200 000 euro poprzez udostępnienie laboratoriów, pomoc w przygotowaniu prototypu, badania rynku, umowy sprzedażowe, doradztwo prawne i ochronę własności intelektualnej.

Rozpoczął się już etap naboru wniosków, wystarczy umiejętnie wypełnić wniosek na stronie www.fabrykainnowacji.org.pl.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami Fabryki Innowacji w regionalnym Biurze Fabryki Innowacji w Rzeszowie – zachęca koordynator Agnieszka Florek. - Wszystkim zainteresowanym chętnie udzielimy fachowych porad, specjalistycznej pomocy i odpowiemy na pytania dotyczące możliwości i formy nawiązania współpracy z Fabryką Innowacji.

Partnerami Fabryki Innowacji są Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Centrum Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej i Polsko – Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Fabryka Innowacji jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.