Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura z matematyki - dla jednych "prościzna", dla drugich "okropieństwo". Jak poszło młodzieży z I LO w Rzeszowie? [FOTO,WIDEO]

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Krzysztof Kapica
Drugi dzień maturalnych zmagań młodzież ma już za sobą. Dziś absolwenci liceów i techników pisali obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Wychodzący z I LO w Rzeszowie mieli różne zdania na temat poziomu trudności. Jedni mówili, że był tak prosty, że zdziwiliby się, gdyby nie dostali 100 procent punktów. Inni narzekali, że zadania otwarte były bardzo trudne.

- Według mnie pytania były dość proste. Wiedziałem, jak odpowiedzieć na wszystkie, choć nad niektórymi musiałem się troszkę dłużej zastanowić - mówi Jakub Bereś z klasy biologiczno - chemicznej w I LO w Rzeszowie. - Rozwiązałem całość.

Jego zdaniem zadania zamknięte były łatwiejsze, choć otwarte też nie sprawiły mu problemu. Dodaje, że jeśli chodzi o zagadnienia, z każdej dziedziny było wszystkiego po trochę.

- Było zadanie z dowodów, geometria analityczna, funkcja liniowa, funkcja kwadratowa - wymienia przykłady.

Jakiego wyniku się spodziewa?

- Jeśli nie będę miał 100 procent, to będę trochę zawiedzony - przyznaje Kuba.
Przed nim jeszcze rozszerzona biologia, chemia i angielski podstawowy.

Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie już po maturze z matematyki.

Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie już po ma...

- Szczerze mówiąc, mam bardzo pozytywne wrażenia po maturze z matematyki - mówi Daria Bisto z klasy o profilu biologiczno - chemicznym z łaciną. - Byłam dobrze przygotowana i nic mnie nie zaskoczyło. Polecenia były łatwe.

Przyznaje, że nie stresowała się wcześniej przed maturą z "królowej nauk", bo przeprowadzone zostały w szkole próbne matury, które przygotowały ich do tego egzaminu. Chciałaby zdobyć minimum 90 procent. Marzy o stomatologii.

Kamila Gancarz, także z klasy biol-chem z łaciną uważa, że matura z matematyki nie była taka straszna, jak ją zazwyczaj malują.

- Każdy, kto był przygotowany, na pewno sobie z nią poradził, w tym również ja - mówi. - Moim zdaniem, nie było trudnych zadań. Większość naprawdę była do zrobienia. Żadnego zaskoczenia. Pojawiły się m.in. ciągi, czy funkcja kwadratowa.

Rozwiązała wszystkie polecenia.

- Czy dobrze? Ciężko powiedzieć, ale mam nadzieję, że 70 procent wystarczyłoby mi.

Marzy jej się filologia angielska, dlatego przed nią jeszcze egzamin językowy rozszerzony, ale dodatkowo chce jeszcze zdawać biologię.

Są też i inne opinie co do trudności.

- Zadania otwarte były trudne. Takie powyżej moich możliwości. Pobłądziłam w obliczeniach i poddałam się. Stwierdziłam, że już nie będę wyliczała dalej - przyznaje Nikola Pelc z klasy humanistycznej w "pierwszym". - Ale za to zdania zamknięte, poszły mi dobrze. Najważniejsze, żeby zdać.

Zbytnio zadowolony nie był też jej kolega klasowy Miłosz. - Ciężko, żebym jako humanista był szczęśliwy z matury z matematyki - mówi.

- Zadania zamknięte były nienajgorsze, ale otwarte, no cóż, "bez szału".

CZYTAJ TEŻ: Maturzyści dobrze typowali lekturę w pytaniach z języka polskiego! Znów w temacie rozprawki pojawiła się "Lalka"

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24