Mecz o różnych twarzach. SPR Stal Mielec wygrała z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski [ZDJĘCIA, RELACJA]

Kuba Zegarliński
SPR Stal Mielec, po czterech porażkach z rzędu, znów mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Podopieczni Dawida Nilssona pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, choć w mecz weszli fatalnie.

Po pierwszych minutach tego spotkania trudno było przypuszczać, że mielczanie nie dość, że wygrają, to jeszcze uczynią to w dobrym stylu i w miarę spokojnie.

Pierwszego gola, autorstwa Miljana Ivanovicia, zdobyli dopiero w 7.minucie. Wówczas Piotrkowianin zdążył zdobyć już cztery bramki, raz po raz znajdując sposób na niemrawą mielecką obronę.

Wszystko zmieniło się jednak w tej, rzeczonej 7.minucie. Mielczanie wskoczyli na właściwie tory i rozpoczęli odrabianie strat. Wyrównać udało się w 21.minucie - wówczas na tablicy wyników widniał remis 7:7. Pierwsze skrzypce w naszym zespole grali Denis Wołyncew oraz Miljan Ivanović. Nieźle prezentowali się również skrzydłowi: Łukasz Janyst oraz Rafał Krupa.

Na przerwę Stali udało się już zejść z jednobramkowym prowadzeniem, choć nie obyło się bez strat. Kilka minut wcześniej z czerwoną kartką boisko musiał opuścić Wiktor Jędrzejewski - podstawowy obrońca i pewniak u Dawida Nilssona.

To z pewnością nieco pokrzyżowało plany mieleckiego trenera, ale szybko udało się wprowadzić plan zastępczy. W rezultacie w drugiej połowie brak Jędrzejewskiego był niemal niezauważalny.

Koncertową grę kontynuował Denis Wołyncew, który w poniedziałek musiał poddać się zabiegowi dentystycznemu. Widać pomogło, bo Białorusin znów grał na swoim, wysokim poziomie. Swoje dołożył również Miljan Ivanović i wymieni wcześniej skrzydłowi.

Z kolei Piotrkowianin nie miał pomysłu, jak odwrócić losy meczu. Wyglądało to tak, jakby wszystko co dobre w grze tego zespołu, zakończyło się po 12.minutach meczu. Później całkowitą inicjatywę przejęli już mielczanie.

Tym samym odnieśli bardzo pewne i zasłużone zwycięstwo. Dzięki niemu wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli. Za tydzień zagrają bardzo ważny mecz z Grupą Azoty Tarnów.

SPR Stal Mielec - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:22 (11:10)

SPR Stal: Andelić, Witkowski, Wiśniewski - Ivanović 7, Wojdak 1, Wołyncew 8, Kornecki 2, Olszewski, Nowak, Chodara, Mochocki, Misiewicz, Janyst 2, Krupa 3, Krępa 1, Jędrzejewski. Trener Dawid Nilsson.

Piotrkowianin: Kot, Procho, Mihaljević - Turkowski 2, Nastaj, Surosz 3, Sobut 1, Tórz 3, Rutkowski 1, Iskra, Szopa, Swat 8, Mróz 1, Pacześny 3, Kaźmierczak, Pożarek. Trener Bartosz Jurecki.