Miasto Szkła Krosno uroczyście pożegna Dariusza Oczkowicza. Koszulka z numerem 6 zawiśnie w hali przy Bursaki

Dariusz "Orka" Oczkowicz to koszykarska legenda Krosna
Dariusz "Orka" Oczkowicz to koszykarska legenda Krosna basket.krosno.pl/facebook
Wzruszająco zrobi się przed meczem Miasta Szkła z HydroTruckiem Radom. W krośnieńskiej hali nastąpi pożegnanie Dariusza Oczkowicza, przez dwie dekady koszykarza Szklanego Teamu

Bez dwóch zdań - sobotnia uroczystość będzie wyjątkowa dla krośnieńskiego klubu, miejscowych kibiców oraz Dariusza Oczkowicza, zawodnika i przez lata kapitana Miasta Szkła. W trakcie 20-tu lat gry w zespole z Krosna popularny „Orka” zaliczył imponujące 620 meczów w biało-zielonych barwach.

W tym czasie pan Dariusz sześciokrotnie wygrywał plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka. W sezonie 2014/15 został wybrany przez trenerów MVP pierwszoligowych rozgrywek, a także zawodnikiem pierwszej piątki I ligi. Miał tym samym ogromny wkład w uzyskanie przez drużynę z Krosna historycznego awansu w szeregi ekstraklasy.

Podczas pożegnania zawodnika Zbigniew Błażkowski, prezes Podkarpackiego Związku Koszykówki, wręczy koszykarzowi honorowe odznaczenie PZKosz. Na koniec będzie szczególnie podniośle – w hali przy Bursaki nastąpi ceremonia zawieszenia replika koszulki zasłużonego koszykarza, a widniejący na niej nr 6 zostanie oficjalnie zastrzeżony.

Po meczu Miasta Szkła Krosno z Hydrotruck Radom będzie okazja na wspólne zdjęcie z Dariuszem Oczkowiczem oraz autograf na pamiątkowej karcie, specjalnie przygotowanej na to wydarzenie przez Drukarnię Hedom, partnera Miasta Szkła.

W samym meczu dojdzie do starcia drużyn, które, co rzadkie, w poprzedniej kolejce zaliczyły jednopunktowe, toteż bolesne porażki. Krośnianie w ostatniej minucie wypuścili z rak zwycięstwo w Koszalinie (83:84), a radomianie przegrali u siebie z GKS-em Tychy 82:83 (wynik został ustalony... półtorej minuty przed syreną).

W minionym sezonie w Radomiu Miasto Szkła padło 68:102 w Radomiu, a na własnym parkiecie przegrało 83:94. Niekwestionowanym liderem drużyny gości jest obecnie amerykański rozgrywający Darren Williams, o którego umiejętnościach podopieczni trenera Edmunds’a Valeiko przekonali się na przedsezonowym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Miasto Szkła Krosno zajmuje 4. miejsce w tabeli Bank Pekao 1 ligi (23 punktów), a jego sobotni przeciwnik, który zgromadził o 2 „oczka” mniej, plasuje się na 11. pozycji.

W przerwie meczu na Kibiców ponownie czeka konkurs rzutu z połowy boiska z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty oraz pamiątkowe koszulki z okazji pożegnania Legendy krośnieńskiej koszykówki.

Przez całe spotkanie do dyspozycji najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Przerwy pomiędzy kwartami umilą występy cheerleaderek z Akademii Fragolin. Za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Kusy.

Bilety można kupić za pośrednictwem portalu basketkrosno.abilet.pl. Kasa biletowa czynna od godziny 16. Mecz rozpocznie się o 18.