Miasto Szkła Krosno wygrało pierwszy raz na wyjeździe. Decydowała czwarta kwarta

Michał Jankowski trafiał ważne punkty w czwartej kwarcie
Michał Jankowski trafiał ważne punkty w czwartej kwarcie Dariusz Błażejowski
Miasto Szkła idealnie zareagowało na pierwszą porażkę u siebie - w 8. kolejce krośnianie wygrali 80:74 z SKS-em w Starogardzie Gdański, co oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie postawili na swoim w obcej hali

Po dwóch porażkach z kolei krośnianie potrzebowali zwycięstwa. Przez 30 minut szło im dosyć ciężko, ale straty nie były za duże (51:55 po trzech kwartach).

Ostatnia ćwiartka rozpoczęła się od 6:0 dla Miasta Szkła i gospodarze zaczęli tracić rezon. Trafiał wreszcie Paweł Śpica, także Stanisław Heliński, a w decydujących minutach ręka nie drżała Michałowi Jankowskiemu (12 pkt. w IV odsłonie), który nie zawodził na linii osobistych. Po trójce Śpicy było 73:63 i do końca niespełna półtorej minuty. Goście nie pokpili sprawy, nie dopuścili do nerwowej końcówki i spokojnie dowieźli wygraną do ostatniej syreny.

Za tydzień krośnianie gościć będą w hali przy Bursaki Żaka Koszalin. Tym samym kibice po drugiej stronie będą mieli zobaczyć w akcji takich koszykarzy jak: Wojciech Pisarczyk, Jakub Dłoniak i Mateusz Kaszowski.

Decka Pelplin – Miasto Szkła Krosno 74:80 (21:13, 10:18, 24:20, 19:29)

Decka: Davis 10 (10 zb., 6 as., 2 bl.), Sączewski 23 (4x3, 6 str., 2 prz.), Kopycki 8 (2 bl.), Ciesielski 7, Obarek 14 (3x3) oraz Dzierżak 5 (4 str.), Janik 4, Bamuś 0, Wyszkowski 0, Kulis 0, Żebrok 0, Tyszka 3.

Miasto Szkła: Heliński 10 (1x3, 3 str., 2 prz.), Dubults 10 (8 zb.), Jankowski 21 (1x3), Zagórski 1 (2 bl.), Łałak 4 (4 as.) oraz Harris 7 (10 zb., 2 bl.), Oczkowicz 2, Dawdo 6, Śpica 18 (3x3), Traczyk 1. Trener Roman Prawica.