Miasto Szkła Krosno zapoluje na Dziki ze stolicy. Po drugiej stronie byli gracze naszej drużyny

Miasto Szkła Krosno rozegra w niedzielę mecz z jednym z faworytów rozgrywek
Miasto Szkła Krosno rozegra w niedzielę mecz z jednym z faworytów rozgrywek Jakub Czech
Dziki Warszawa, zespół, który przegrał tylko dwa mecze, będzie w 12. kolejce rywalem Miasta Szkła. Krośnianie liczą, że w swej hali upolują ekipę ze stolicy. Mecz w niedzielę o godzinie 18

Nasz jedynak na zapleczu ekstraklasy zregenerował już siły po podróży nad morze, gdzie, mimo szczerych chęci, nie poszalał w meczu z Kotwicą Kołobrzeg (59:85).

- Wygrał faworyt, ale w drużynie nie ma złej atmosfery. Przyjęliśmy przegraną do wiadomości, przeanalizowaliśmy przebieg meczu i szykujemy się na starcie z zespołem z Warszawy - informuje Roman Prawica, trener krośnian.

„Szklany Team”, który zajmuje 10. miejsce w tabeli i traci dwa punkty do pierwszej ósemki, skrzyżuje rękawice z rywalem, który przegrał tylko dwa z dziesięciu meczów (mecz 11. kolejki przełożył) i plasuje się na 6. pozycji w stawce.

Pierwsza piątka Dzików składa się z doświadczonych, otrzaskanych koszykarzy. Ich zwycięstwa nie wzięły się znikąd. Jeśli mamy wygrać, musimy pokazać twardą, agresywną defensywę

zaznacza coach Miasta Szkła.

W zespole znad Wisły występują zawodnicy, którzy mają na koncie grę w naszym klubie; Alan Czujkowski, który przez dwa sezony grała Mieście Szkła, w tym sezonie w każdym meczu zdobywa średnio 15.3 punktu (eval 18,5) i jest liderem Dzików na tym polu. Pod koszem rządzi doświadczony na ekstraligowych parkietach Mateusz Bartosz (11,6 punktów i 7,6 zbiórki na mecz).

Za rozegranie u Dzików odpowiada Grzegorz Grochowski, jarosławianin, który basketu uczył się w Stalowej Woli, a w cv ma wicemistrzostwo świata Under’17 oraz trzy sezony w krośnieńskiej ekipie (w tym dwa w ekstraklasie). Popularny „Groszek” pauzował jednak w ostatnich grach i nie wiadomo, czy w niedzielę wyjdzie na plac.

Nie mam wiedzy na temat sytuacji zdrowotnej Grześka, ale trzeba się nastawiać, że może się pojawić w grze. Naszym celem jest oczywiście powtórzenie tak dobrej gry, jak w meczu z rezerwami Śląska Wrocław i zwycięstwo. Będzie o to o wiele łatwiej, jeśli w ataku uda się uruchomić jak najwięcej zawodników.

kontynuuje Prawica

Dla kibiców będą przygotowane dodatkowe atrakcje. W przerwie spotkania odbędzie się konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł. Do dyspozycji najmłodszych będzie kącik zabaw. Przerwy między kwartami uatrakcyjnią występy Fragolin Cheerleaders, a za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie DJ Kusy.