NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Michałek walczy o życie

  Michałek walczy o życie

  Karolina Jamróg

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Michałek walczy o życie

  ©Bartosz Frydrych

  1,5 roczny chłopiec niemal całe swoje życie spędził na szpitalnym oddziale. Michałek Tryka walczy z rakiem i nie wygra tej walki bez naszej pomocy.
  Michałek walczy o życie

  ©Bartosz Frydrych

  Michaś cierpi na nowotwór złośliwy, który zajął oczodół i węzły chłonne. Chłopiec został zakwalifikowany do grupy wysokiego ryzyka, w której dzieci mają jedynie 30-40% szans na długie życie. Chłopiec ma już za sobą chemioterapię, mega chemię, czyli o wiele mocniejszą chemię i autoprzeszczep. Czeka go jeszcze radioterapia. Na tym możliwości leczenia w Polsce się kończą. Ale jest dla niego jeszcze jedna szansa To leczenie w niemieckiej klinice.

  Problemy zdrowotne Michasia zaczęły się, kiedy chłopiec miał 5 miesięcy.
  - Wcześniej chorował na zapalenie dróg moczowych. Po chorobie pojechaliśmy do lekarza na kontrolę, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku - wspomina pani Magdalena Tryka, mama chłopca. Podczas badania usg wykryto guz w okolicach lewej nerki. Chłopiec trafił do Krakowa na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Okazało się, że to nowotwór złośliwy. Guz usunięto razem z całym nadnerczem.

  Koszmar powrócił w lipcu ubiegłego roku. Rodzice chłopca zauważyli siniak pod okiem malucha. Najpierw pojechali do okulisty. Pani doktor zaleciła zrobienie tomografii głowy. Diagnoza brzmiała jak wyrok: nawrót choroby. Rak zajął oczodół i węzły chłonne. Chłopiec znów trafił do szpitala.

  Mały bohater ma szansę

  W walce z nowotworem Michałowi może pomóc specjalna kuracja w niemieckiej klinice. Zwiększyłaby ona szansę chłopca na przeżycie aż o 20 procent. Terapia nie jest jednak refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. A kosztuje sporo, bo prawie 150 tysięcy euro.

  - Pracuje tylko mąż, mieszkamy w służbowym mieszkaniu. Mamy samochód, ale jest potrzebny, bo często jeździmy do szpitala. Nie jesteśmy w stanie zapłacić o kurację. Dlatego prosimy o pomoc. Pomóżcie nam wygrać tę nierówną walkę - mówi matka chłopca. Na razie rodzicom udało się zebrać ponad 83 tys. euro. Potrzebne jest drugie tyle. - Pomóżcie nam uratować życie syna. On bardzo dzielnie znosi tę chorobę. Czasem mam wrażenie, że uśmiecha się do nas tak, jakby chciał powiedzieć, że wszystko będzie dobrze - mówi mama Michałka.

  Wpłata na kontro Michałka w Fundacji "Wyspy Szczęśliwe":
  Ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków
  83 1020 2892 0000 5302 0150 8522
  z dopiskiem Michał Tryka

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo