Mistrzowie Polski najlepsi w PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie. Resoviaczki tuż za podium [ZDJĘCIA, WIDEO]

od 16 lat
Sabina Jarząbek (KKL Kielce) i Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) wygrali 11. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Na 10-kilometrową trasę ruszyło w sumie dwa tysiące biegaczy. Setki wzięło udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Filipa”.

Zanim uczestnicy biegu ruszyli na trasę, odbyła się rozgrzewka, którą z werwą poprowadziła Matylda Kowal, była biegaczka Resovii, dwukrotna olimpijka. O 11.00 odśpiewano hymn, a 11 minut później rozpoczął się bieg. Warunki dla uczestników zawodów były całkiem znośne; nie padało, temperatura sięgała 7-8 stopni i, co się raczej rzadko zdarzało na tej imprezie, było bezwietrznie.

Zawodnicy byli ubrani w białe i czerwone koszulki, toteż na początkowym odcinku trasy, która wiodła z Rynku do Rynku, utworzyli tzw. żywą flagę. Na koniec najlepsi okazali się faworyci. Mateusz Kaczor to wielokrotny medalista mistrzostw Polski, zwycięzca rzeszowskiego biegu z poprzedniego roku. Pokonał trasę w pół godziny z sekundami.

- Nie było lekko, bo mam intesywny czas. Trzy tygodnie debiutowałem w maratonie, tydzień temu były mistrzostwa Polski na 5 kilometrów - mówił zwycięzca, któremu na pewno przyda się nagroda z triumf (w sumie 1600 zł).

Buduję dom w Radomiu. Powoli widać tego koniec. Do Rzeszowa na pewno wrócę. Lubię tu biegać - dodał bohater dnia. Tylko o sekundę drugie miejsce przegrał Patryk Marszałek, zawodnik Resovii

dodał pan Mateusz

Jak na aktualną mistrzynię Polski na 10 km przystało, u pań pewnie wygrała Sabina Jarząbek. Druga była Monika Kaczmarek, która wygrała w Rzeszowie 2 lata temu. Tuż za podium uplasowały się resoviaczki; Monika Kuźniar i Anna Majka.

Setki zawodników wzięło udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla…”, aby pomóc 12-letniemu Filipowi, który urodził się z zespołem wad wrodzonych.

Wyniki:

mężczyźni, 1. Kaczor 30:12, 2. Tibor Sahajda (Cassovia running team Koszyce) 30:47, 3. Patryk Marszałek (Gukla Bratkowice Korzeniowski.pl) 30:48, 4. Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) 31.35, 5. Aleksander Dragan (KKL Kielce) 32:11;

kobiety, 1. Sabina Jarząbek (KKL Kielce) 34:31, 2. Monika Kaczmarek (Assics FrontRunner Poland) 34:51, 3. Beata Michałków (Karkonosze Running Team) 34:58, 4. Monika Kuźniar 36:03, 5. Anna Majka (obie Resovia) 37:13.