Młociarz Stali Mielec tuż za podium mistrzostw Europy. Sztafeta 4x100 zdobyła brąz

Dawidowi Piłatowi brakło do medalu dobrze ponad metr
Dawidowi Piłatowi brakło do medalu dobrze ponad metr pzla.pl
Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) zajął 4. miejsce w konkursie rzutu młotem podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy U'23, które odbyły się w fińskim Espoo. Brązowy medal zdobyła sztafeta męska 4x100 m. Brakło w niej jednak Oliwera Wdowika (Resovia)

Mielecki młociarz w najdalszej próbie - z piątej kolejki - uzyskał wynik 72.44 m. Żeby myśleć o medalu, trzeba było rzucić przeszło metr dalej. Dziewiąty, z wynikiem 70.14, był Tomasz Ratajczyk. Mistrzem Europy został zdecydowany faworyt, Ukrainiec Mychajło Kochan, który wywalczył złoto rzucając 77.21.

W sobotę brązowy medal zdobyła polska sztafeta męska 4x100 metrów. Pobiegła w składzie Igor Bogaczyński, Adam Łukomski, Łukasz Żok i Patryk Krupa. Nasi zawodnicy zaczęli mocno. Żok przekazał pałeczkę kończącemu Krupie na pierwszym miejscu. Na ostatniej prostej naszego zawodnika wyprzedzili jednak Włoch i Francuz i Polacy mogli cieszyć się tylko z brązowego medalu. Uzyskali czas 39.06, a zwycięzcy - Włosi - 38.92.

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że mimo problemów z kontuzją, w składzie naszej sztafety znajdzie się Oliwer Wdowik. Sprinter Resovii, który na początku miesiąca, w młodzieżowych mistrzostwach kraju, pobił rekord życiowy w biegu na 100 m (10.33), musiał jednak zrezygnować z wyjazdu do Krainy Tysiąca Jezior.

Okazało się, że z mięśniem dwugłowym Oliwera nie jest dostatecznie dobrze i nie mógł powalczyć w Finlandii

wyjaśnia Michał Tittinger, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

W Espoo startowała za to Wiktoria Miąso, klubowa koleżanka Oliwera i podopieczna Tittingera. W eliminacjach uzyskała wynik 181 cm i weszła do finału.

W najbliższy wtorek w Lublinie rozpoczną się Mistrzostwa Polski U’20. Podkarpackie kluby będzie reprezentować ponad 40 zawodników i zawodniczek. Zawody potrwają do czwartku.