MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza (video, zdjęcia)

Sebastian Czech
Krośnianie pierwszy raz prowadzili w 33. minucie (66:65). Jeszcze 22 sekundy przed końcem meczu przegrywali 75:77.
MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza

MOSiR Krosno - MKS D. Górnicza

Wówczas znakomitą akcję przeprowadził Piotr Pluta - zdobył 2 punkty, był przy tym faulowany i dorzucił kolejne oczko. To nie był koniec emocji. Goście mieli ponad 14 sekund na przeprowadzenie decydującej akcji. Na szczęście dla miejscowych nie trafili do celu.

MOSiR-owi nie szło w pierwszej połowie. Często kończył ataki niecelnymi podaniami albo pudłował. Nieskuteczne były też próby rzutów za 3 punkty. W tym elemencie błyszczeli za to koszykarze z Dąbrowej.

Tomasz Milewski i Marcin Malcherczyk raz po raz trafiali z dystansu, niwecząc wysiłek podopiecznych Mariusza Zamirskiego wkładany w odrabianie strat. Tak było w drugiej kwarcie, kiedy Grzegorz Ożóg zdobył 6 punktów z rzędu, odrabiając część z 13-punktowej różnicy, a później rzuty Malcherczyka i Milewskiego przywróciły gościom poprzednią przewagę.

Na początku II połowy za 3 trafił wreszcie Dariusz Oczkowicz. Wyczyn powtórzyli jeszcze: sam Oczkowicz, Michał Musijowski (2 razy), Piotr Pluta (3 razy). Dzięki temu MOSiR doprowadził do emocjonującej końcówki, w której przechylił szalę zwycięstwa na swą stronę. Tradycji stało się zadość - Krosno z Dąbrową, jeszcze w II lidze toczyło zacięte boje i nie inaczej było wczoraj.

DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSiR KROSNO - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 78:77 (15:24, 22:23, 16:12, 25:18)
MOSiR: Salamonik 22, Bal 0, Pluta 21 (3x3), Hajnsz 2, Kalinowski 3 oraz Oczkowicz 10 (2x3), Musijowski 8 (2x3), Ożóg 10, Piątek 2.
MKS: Szczypka 11 (1x3), Basiński 3, Deja 12, Bogdanowicz 2, Milewski 18 (4x3) oraz Ł. Adamczyk 0, Koziński 3 (1x3), Zieliński 10, Malcherczyk 18 (4x3).