MP juniorów młodszych. Stal Mielec przegrała w Olsztynie

Marcin Jastrzębski
W tamtym roku juniorzy młodsi Stali Mielec (biało-niebieskie stroje) w drugiej rundzie eliminacji do MP w dwumeczu musieli uznać wyższość Arki Gdynia. Nz. fragment rewanżowego (przegranego 0-3) meczu w Mielcu. W Gdyni mielczanie wygrali 0-1. fot. Archiwum/Przemysław Cynkier
Juniorzy młodsi Stali Mielec przegrali 1-2 w pierwszym meczu 1/4 MP z OKS-em Olsztyn. Są w umiarkowanie komfortowej sytuacji przed rewanżem, który rozegrany zostanie w niedzielę.

Opinia trenera: Jakub Kula (Stal)

Przed rewanżem jesteśmy w niezłej sytuacji, ale w tym meczu zasłużyliśmy na lepszy wynik. "Piłkarsko" byliśmy lepsi, ale przegraliśmy. Karny był z kapelusza, bo faul był przed polem karnym, ale równie dobrze gol mógł paść z wolnego. Nie ma sensu narzekać na sędziów. Rywal jest do ogrania.

Pojedynek w Olsztynie lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy już po 5 minutach gry objęli prowadzenie. Niecały kwadrans później mielczanie odrobili straty.

Rzut rożny kombinacyjnie rozegrali: Bartłomiej Miazga i Dawid Dziekan, którzy wyłożyli piłkę Jakubowi Mokrzyckiemu. Temu ostatniemu pozostało tylko skierować ją do siatki.

- Trener Olsztyna gratulował nam tej akcji - wspomina Jakub Kula, opiekun Stali.

W drugiej połowie częściej przy piłce byli stalowcy, ale swojej przewagi nie potrafili udokumentować golem. Najbliżej celu był Jakub Mokrzycki, któremu dogodną sytuację wypracował Jacek Partyka. Kuba jednak uderzył (z ok. 7 metrów) nieczysto.

Niestety, w 70. minucie do siatki Michała Lewandowskiego trafili gospodarze. Wykorzystali wątpliwy rzut karny i do końca meczu utrzymali bezpieczną przewagę.

Jeśli podopieczni Jakuba Kuli i Macieja Serafińskiego poradzą sobie Olsztynem zagrają ze zwycięzcą pojedynku Cracovia - Bogdanka Łęczna. W pierwszym meczu Cracovia uległa Bogdance 0-1.

OKS OLSZTYN - STAL MIELEC 2-1 (1-1)
BRAMKI: Żwir 2 (5, 70) - Mokrzycki (18)
STAL: Lewandowski - Wilk (48. Buława), Załucki, Bochniewicz, Partyka - Miazga, Wisłocki, Komada (60. Wójcik), Marczenia (55. Florek) - Mokrzycki - Dziekan.