Najnowszy raport z budowy drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu [1 VI]

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Mimo kiepskiej pogody i wciąż trwającej epidemii prace na budowie podkarpackiego odcinka drogi ekspresowej S19 trwają bez zakłóceń. Zobacz, na jakim są etapie. Archiwum GDDKiA
Mimo kiepskiej pogody i wciąż trwającej epidemii prace na budowie podkarpackiego odcinka drogi ekspresowej S19 trwają bez zakłóceń. Zobacz, na jakim są etapie.

Prace budowlane na wszystkich odcinkach są prowadzone z zachowaniem bezpieczeństwa i zaleceń sanitarnych.

S19 odc. Lasy Janowskie - Zdziary o dł. 9,3 km

Wykonawca (konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.), prowadzi prace przygotowawcze jak wycinka drzew i karczowanie pni. Trwa odhumusowanie, wykonywanie nasypu i wykopu w pasie drogowym S19. Przeprowadzono również prace przygotowawcze podłoża pod nasyp drogowy trasy głównej oraz prace przygotowawcze nad platformami roboczymi pod palowanie na trzech wiaduktach. Wykonywane są też wykopy pod fundamenty i kolumny na podporach wiaduktu.

S19 odc. Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. 9 km

Wykonawca (Mosty Łódź S.A.) prowadzi prace przygotowawcze, w tym m.in. karczowanie pni i porządkowanie terenu po wycince drzew. Realizowane są również prace nad odhumusowaniem i wykonaniem nasypów w pasie drogowym. Trwają prace betoniarskie i zbrojarskie na przyczółkach oraz montaż rusztowania ustroju nośnego na moście nad rzeką San. Na obiekcie w ciągu drogi ekspresowej S19 nad linią kolejową 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola Południe, jak i na pozostałych obiektach mostowych, kontynuowane są prace zbrojarskie i betoniarskie. Wykonywano przebudowy kolizji branżowych.

S19 odc. Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. 6 km

Wykonawca (Wykonawca: Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. ) prowadzi prace związane z odhumusowaniem w pasie drogowym S19 oraz prace budowlane przy nasypach i wykopach drogowych. Kontynuuje prace zbrojarskie na obiekcie w ciągu drogi ekspresowej S19 nad DK77 (lokalizacja: 10WS na węźle Rudnik nad Sanem) oraz prace zbrojarskie i betoniarskie na obiekcie mostowym w ciągu drogi ekspresowej S19 (Obiekt 14WD). Kontynuuje prace nad wykopem pod obiekty WS11 i WS12. Trwa montaż przepustów oraz przebudowa kolizji branżowych.

FLESZ: Branża motoryzacyjna w kryzysie

S19 odc. Nisko Płd. – Podgórze o dł. 11,5 km

Wykonawca (Konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construcciones S.A.) w ramach robót drogowych kontynuuje prace na trasie głównej S19 w zakresie odhumusowania oraz wykonywania nasypów i wykopów. Na trasie głównej rozpoczął układanie przepustów stalowych pod koroną drogi. Na drogach serwisowych wykonuje prace w zakresie wykopów i nasypów, natomiast na drodze technologicznej kontynuuje układanie podbudowy z mieszanki niezwiązanej stabilizowanej mechanicznie.

Kontynuowane są prace przy budowie przejść dla zwierząt i wiaduktów. Wykonawca realizuje także przebudowę branży melioracyjnej w zakresie przebudowy drenażu melioracyjnego oraz umocnienia dna i skarp na cieku Stary Kanał. Kontynuuje układanie wodociągu, budowę rurociągu kablowego oraz linii napowietrznych dla sieci telekomunikacyjnej.

S19 odc. Podgórze – Kamień o dł. 10,5 km

Wykonawca (Budimex S.A.), kontynuuje odhumusowanie terenu i wykonywanie nasypów oraz wykopów drogowych. Rozpoczął też wymianę gruntów słabonośnych i prace związane z wykonaniem kolumn piaskowo – żwirowych.

W zakresie branży mostowej kontynuowany jest montaż zbrojenia ław fundamentowych oraz ich betonowanie na przejściach dla zwierząt małych. Wykonano kolejne platformy robocze pod palownice dla wiaduktu w ciągu drogi publicznej. Wykonawca rozpoczął wbijanie pali fundamentowych dla obiektu przejścia dolnego dla zwierząt średnich i wykonał próbne obciążenia dynamiczne pali fundamentowych. Ponadto, trwają prace związane z przebudową kolizji branżowych i układaniem sieci.

S19 odc. Kamień – Sokołów Młp. Płn. o dł. 7,9 km

GDDKiA oczekuje na wydanie przez Wojewodę Podkarpackiego decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji (ZRID).

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie