Nareszcie zwycięstwo. Developres zrewanżował się Pile

luci
Frydrych
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów awansowały do V rundy Pucharu Polski. Nasz zespół ograł na wyjeździe Naftę Piła 3:0.

Rzeszowianki po czterech porażkach 0:3 w lidze w końcu sięgnęły po wygraną. Liczymy, że uskrzydli ich ona i również sięgną po wygraną w lidze. W najbliższym meczu zmierzą się w Legionowie z Legionovią, będzie to dla Developresu bardzo ważny mecz, który pozwoli im zachować szanse na grę w play-off Orlen Ligi.

PGNiG Nafta Piła - Developres SkyRes Rzeszów 0:3
Sety: 21:25, 23:25, 20:25
Nafta: Milović, Wilczyńska, Konieczna, Stencel, Sobczak, Raczyńska oraz Pauliukouskaya (libero), Jarmoc, Wawrzyniak, Skorupka, Karwulska, Nadziałek.
Developres: K. Filipowicz, Szeremeta, Hawryła, Nowakowska, Śliwińska, Olszówka oraz Borek (libero), Budzoń, Warzocha, Głaz. Trener Marcin Wojtowicz.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku Magdaleny Olszówki. Z czasem jednak rywalki zaczęły brać górę i w końcu po pierwszej przerwie technicznej wyszły na prowadzenie.

Po asie serwisowym Caroliny Jarmoc przewaga Nafty wzrosła do 3 oczek (11:8). Przełomowy moment seta miał miejsce przy stanie 15:13 dla pilanek. Wtedy to kiwką Katarzyna Warzocha oszukała blok rywalek. To był początek dobrej serii rzeszowianek, które kilka chwil potem prowadziły 19:15. Takiej przewagi nasze siatkarki już nie zmarnowały. A set zakończyła ta która go rozpoczęła czyli Olszówka.

Drugą odsłonę znów nasze siatkarki zaczęły od prowadzenia i znów z czasem to rywalki wyszły na prowadzenie. Gorsze chwile miała Paula Szeremeta, podczas gdy z drugiej strony brylowała Magda Wawrzyniak. Nasza atakująca z czasem jednak zaczynała znajdować sposób by ominąć blok rywalek, a gdy pomyliła się Justyna Raczyńska Developres wyszedł na prowadzenie. Gospodynie przez chwilę odzyskały nadzieję na wygraną, gdy po asie serwisowym Katarzyny Nadziałek wyszły na prowadzenie 17:16. W emocjonującej końcówce lepiej zachowały się rzeszowianki, które zanotowały na swoją korzyść kolejnego seta.

Trzecią odsłonę Developres rozpoczął z wysokiego c, bo od 4:0. Gdy na drugą przerwę techniczną nasz zespół schodził prowadząc już 16:8 wydawało się, że nic nie przeszkodzi mu w wygranej. Trener gospodyń posłał jednak do boju zmienniczki, a te niespodziewanie zaczęły niwelować straty. Z ośmiopunktowej przewagi rzeszowianek w pewnym momencie zostało tylko 3 oczka. Pościg pilanek nie zakończył się jednak sukcesem.

W V rundzie Pucharu Polski rywalem Developresu będą Budowlani Łódź. Spotkania w tym etapie zaplanowano na 4 lutego.

W innym dzisiejszym meczu PP Pałac Bydgoszcz pokonał na wyjeździe ŁKS Commercecon Łódź 3:2. Bydgoszczanki w V rundzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu KSZO Ostrowiec Św. - SK bank Legionovia Legionowo.