Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nasz Patronat. Edukacja dla biznesu - inteligentne technologie szansą na lepsze zarobki, rozwój Rzeszowa i Podkarpacia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Krzysztof Kapica
Krzysztof Kapica
Józef Lonczak
Józef Lonczak
Wideo
od 16 lat
Dzisiaj w Rzeszowie miało miejsce ważne wydarzenie edukacyjno-zawodowe. W Zespole Szkół Technicznych w Rzeszowie, szkoły zawodowe w trakcie konferencji „Edukacja dla Biznesu” prezentowały swoje atuty i zasoby związane z kształceniem młodzieży z zakresu inteligentnych specjalizacji, co daje szanse na lepsze zarobki, rozwój Rzeszowa i Podkarpacia.

Dzisiaj (30 listopada 2023 r.) w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie, przy ulicy Matuszczaka 7, odbyła się konferencja zawodowa pt. „Edukacja dla Biznesu”. W jej trakcie przedstawiciele szkół zawodowych Rzeszowa prezentowali atuty i potencjał związany z inteligentnymi technologiami i w kategoriach objętych Regionalną Strategią Innowacji Województwa Podkarpackiego na rzecz inteligentnych specjalizacji.

- Celem konferencji jest promocja szkolnictwa zawodowego w środowisku szkół podstawowych – jej dyrektorów, doradców zawodowych, a przede wszystkim uczniów. Prezentacja potencjału szkół zawodowych dla biznesu była doskonałą okazją do zweryfikowania procesu wdrażania innowacji w regionie i próbą wskazania kierunków rozwoju przyszłych kadr do podniesienia poziomu innowacyjności i konkurencyjności województwa, a tym samym rozwoju społeczno-gospodarczego Podkarpacia - wyjaśnia Eugeniusz Bury, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie.

Konferencja składała się z dwóch paneli:

  • I panel – edukacyjny (prezentujący atuty i zasoby wszystkich rzeszowskich szkół zawodowych w zakresie inteligentnych technologii)
  • II panel – dyskusyjny (prezentujący oczekiwania pracodawców współpracujących ze szkołami w zakresie kształcenia zawodowego związanego z inteligentnymi technologiami w obszarach strategii Województwa Podkarpackiego).

Podczas II panelu, moderowanego przez przedstawiciela Instytutu Badań Edukacyjnych, reprezentanci władz samorządowych, jak również biznesu, dyskutowali nie tylko o kierunkach rozwoju gospodarczego w odniesieniu do inteligentnych technologii, ale też o jak najlepszej współpracy szkół zawodowych z pracodawcami.

Nad konferencją „Edukacja dla Biznesu” Nowiny i portal nowiny24 sprawowały patronat medialny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24