Nasz Patronat. House Partner 4. Bieg Sikorskiego w Hyżnem. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników [ZDJĘCIA]

Marcin Trzyna
House Partner 4. Bieg Sikorskiego w Hyżnem
House Partner 4. Bieg Sikorskiego w Hyżnem Marcin Trzyna
W niedzielę, 25 czerwca w Hyżnem (pow. rzeszowski) odbył się House Partner 4. Bieg Sikorskiego. W wydarzeniu wzięło udział 82 uczestników, którzy pokonali 10 km trasę prowadzącą przez malownicze tereny gminy Hyżne.

Zawodnicy, którzy wygrali poszczególne kategorie (open kobieta, open mężczyzna, wiekowe) otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody. Po głównym biegu odbyły się zawody dla dzieci. Najmłodsi sprawdzili się na dystansie 400m, a nastolatkowie rywalizowali na dystansie 800m.

Wśród mężczyzn najlepszy był Andrzej Szpunar reprezentujący Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka (35:02,89), natomiast wśród kobiet triumfowała Magdalena Musialik z Rzeszowskich Gazel i Gepardów (46:11,57).

Coroczna impreza organizowana jest w Hyżnem, gdzie gen. Władysław Sikorski spędził swoje młodzieńcze lata (w latach 1887-1893 uczęszczał do miejscowej szkoły). Również w tej podrzeszowskiej miejscowości poznali się jego rodzice, a 19 maja 1874 r. zawarli związek małżeński w tutejszym kościele.