Nie było niespodzianki... Marma Ciarko STS Sanok gładko przegrał w Katowicach

Tomasz Sowa
Hokeiści Marma Ciarko STS-u Sanok nie zwojowali za wiele i wysoko przegrali z tamtejszym GKS-em.

Końcówka pierwszej tercji była bogata w bramki, bo w ostatnich minutach padło ich aż trzy. Najpierw dwa ciosy zadali miejscowi, ale sanoczanie zdołali odpowiedzieć kontaktową bramką. Co ciekawe, chwilę przed stratą bramek sanoczanie grali w przewadze, ale nie zdołali tego wykorzystać. W kolejnej odsłonie było sporo walki, ale na początku znowu bramki nie padały. Kolejny raz dwa gole GKS strzelił w końcówce tercji (raz wykorzystali osłabienie STS-u gdy na ławkę kar powędrował Strzyżowski). W ostatniej tercji zdecydowaną przewagę mieli już katowiczanie i udokumentowali to dwoma kolejnymi golami.

GKS Katowice - Marma Ciarko STS Sanok 6:1

Tercje: 2:1, 2:0, 2:0.

Bramki: 1:0 Bepierszcz 17 (asysty: Koponen, Fraszko), 2:0 Monto 18 (Iisakka, Hitosato), 2:1 Huhdanpaa 19 (Ceder), 3:1 Pasiut 37 (Fraszko, Bepierszcz), 4:1 Marklund 39-w przewadze (Hitosato, Pasiut), 5:1 Maciaś 44, 6:1 Michalski 53 (Smal, Lebek).

STS: Salama - Binner, Lindberg, Huhdanpaa, Ceder, Kallionkieli - MacEachern, Burzik, Viitanen, Strzyżowski, Bukowski - Musioł, Biłas, Filipek, Tamminen, Dulęba - Florczak, Miccoli, Karnas, Rybnikar, Fus. Trener Elmo Aittola

Minuty karne: 4-6. Strzały: 39-27. Widzów: 900.