Niedźwiadki Chemart II Przemyśl przerwały serię porażek. Pomogli pierwszoligowcy

Sebastian Roma robił użyte ze swoich 210 centymetrów i dzień po meczu w Starogardzie Gdański zaliczył double-double w starciu z drugoligowymi rezerwami MKS-u niedźwiadkichemart/facebook
Naszpikowane koszykarzami z pierwszej drużyny Niedźwiadki Chemart II pokonały w 20. kolejce 2 ligi MKS II Dąbrowę Górniczą 88:77. Przemyślanie nie mieli łatwej przeprawy z zagłębiakami, ale ostatecznie pewnie wygrali

W przeciwieństwie do meczu Ragorem pierwszoligowe posiłki tym razem dały skutek, dzięki czemu po serii czterech porażek rezerwy Niedźwiadków Chemart posmakowały wygranej.

Inna rzecz, że z 2-ligowej drużyny długo pograli jedynie Bruno Chalicki (pełne 40 minut) i Wiktor Majka. No ale coś za coś – trzeba było wreszcie wygrać, dopisać drużynie dwa duże punkty, poprawić nastroje przed wtorkowymi derbami w Rzeszowie i cel, choć nie bez trudu, został osiągnięty.

Wprawdzie I kwarta zapowiadała, że nasz zespół powinien mieć z górki, ale w 15. minucie na tablicy pojawił się remis 25:25, a przez chwilę zagłębiacy nawet wygrywali 29:27. Finisz odsłony należał do przemyślan, którzy na dużą pauzę zeszli z zapasem 6 punktów (43:37).

Po wznowieniu gry MKS rzutami zza łuku znów doprowadził do stanu (43:43), ale pierwszoligowy zaciąg Niedźwiadków robił swoje w ataku i przed kwartą nr 4 zaliczka wynosiła 10 „oczek” (67:57).

Pierwsze minuty ostatniej „ćwiartki” nasz team wygrał 9:0 i choć goście walczyli, zmniejszali straty, przemyślanie kontrolowali sytuację. Trio Chrabota – Rompa – Uberna zaliczyło w sumie 66 punktów. Dla odmiany cała ławka dorzuciła do punktowego dorobku skromniutkie 2 „oczka”. Nadsańscy zawodnicy miewali kłopoty z koncentracją i w efekcie popełnili 19 strat (14 MKS).

Przewaga wzrostu została wykorzystana w walce na deskach (57:34), a na polu bloków Niedźwiadki wygrały 10:2. Trzy „czapy” rozdał Sebastian Rompa, ale niższy o głowę Bruno Chalicki podobnie.

Niedźwiadki Chemart II Przemyśl – MKS II Dabrowa Górnicza 88:77 (21:12, 22:25, 24:20, 21:20)

Niedźwiadki Chemart II: Uberna 21 (1x3, 4 as., 4 str., 3 prz., 2 bl.), W. Majka 11 (2x3), Chrabota 24 (2x3, 12 zb, 4 as., 4 str.), Rompa 21 (12 zb., 3 bl.), Chalicki 9 (6 as. 5 str., 2 prz., 3 bl.) oraz Kucharski 0, Słowik 0, Strzępek 0, Kijanka 0, Barszczak 0, Olejarz 2. Trener: Daniel Puchalski.

MKS II: Płatek 18 (3x3), Misiak 6 (3 str.), Zawadzki 5 (3 prz.), Indyk 25 (4x3, 15 zb, 4 str., 4 prz.), Wójciak 2 oraz Buszka 0, Woźny 0, Wojdała 12 (1x3), Kępski 2, Dziedzic 7. Trener: Wojciech Wieczorek.