Niedźwiadki Chemart Przemyśl postraszyły Kociewskich Diabłów, choć zagrały w okrojonym składzie

Przemyska drużyna przegrała szósty mecz z kolei, ale swojego występu w Starogardzie nie musi się wstydzić. Nz. w akcji Maximillian Egner niedźwiadkiprzemyśl/facebook
W pierwszym meczu 22. kolejki Pekao S.A. 1 ligi Niedźwiadki Chemart Przemyśl przegrały na wyjeździe z SKS-em Fulimpex Starogrard Gdański 87:93. Zespół znad Sanu napsuł sporo krwi faworyzowanym gospodarzom

W I rundzie SKS wygrał w Przemyślu każdą kwartę, sam mecz 81:57, ale przed rewanżem pachniało większą przegraną. Powodem był fakt, że nasz zespół musiał po raz kolejny radzić sobie bez Rafała Serwańskiego, Kacpra Majki, a na dodatek bez Szymona Janczaka (wszyscy mają wrócić do treningów w poniedziałek).

Beniaminek znad Sanu pokazał jednak charakter i tanio skóry nie sprzedał. W samej końcówce meczu nawet z lekka postraszył wyżej notowanego rywala.

Przez 40 minut 13 razy zmieniało się prowadzenie, a 10-krotnie na tablicy widniał remis. Wszystko to działo się w trakcie pierwszych trzech kwart. Nasz zespół, w którym rej wodzili Carren Wilson Jr (debiutował w Niedźwiadkach meczem z SKS-em z I rundy) i Maximillian Egner, najwyższe prowadzenie osiągnął w 18. minucie (42:36). „Trójka” Kordalskiego sprawiła, że nie wygrywał po 30 minutach (63:64).

W czwartej odsłonie Wilson, Uberna trafili zza łuku, jednak gospodarze powoli budowali przewagę. 3 minuty przed syreną wynosiła już 13 punktów (88:75), ale ekipa znad Sanu, choć czuła już w nogach trudy meczu, szarpnęła po raz ostatni.

Punkty Egnera, Wilsona i Chraboty pozwoliły się przemyślanom „zejść” na 5 punktów (85:90). Do końca zostało 25 sekund gry i brakło czasu, a też sił zapewne, by mocniej zapachniało niespodzianką.

Planowany na środę mecz 23. kolejki, w którym Niedźwiadki Chemart miały się zmierzyć ze Śląskiem II Wrocław, został przełożony na marzec (dokładny termin zostanie wkrótce ustalony).

Jutro w Międzychodzie Miasto Szkła Krosno zagra z miejscowym Sokołem. Mecz o godzinie 20.

SKS Fulimpex Starogard Gdański – Niedźwiadki Chemart Przemyśl 93:87 (25:21, 17:25, 22:17, 29:24)

SKS Fulimpex: Stewart 17 (3x3, 7 as.), Czerlonko 22 (2x3, 8 zb., 4 str., 3 prz.), Parzeński 1 (4 str.), Didier-Urbaniak 7 (1x3), Siewruk 8 (2x3, 8 zb.) oraz Majewski 10 (2x3, 3 str., 3 prz.), Janiak 0, Kurpisz 13 (8 zb., 2 b.), Kordalski 11 (1x3), Lis 4 (1x3). Trener K. Sadowski.

Niedźwiadki Chemart: Wilson Jr 26 (3x3, 6 as., 5 str., 2 bl.), Chrabota 6 (3 str., 5 prz.), Puchalski 16, Rompa 8 (2 b.), Egner 18 (9 zb., 4 as. 4 str., 4 prz.) oraz Mboya Kotieno 0, Uberna 11 (2x3), W. Majka 2, Chalicki 0. Trener: Daniel Puchalski.