Niedźwiadki Chemart II Przemyśl wygrały pod Wawelem. Triple-double Chalickiego

W I rundzie Bruno Chalicki rzucił Cracovii 23 punkty, ale przemyślanie przegrali 59:71. W rewanżu jego triple-double nie poszło na marne Niedźwiadki Chemart/facebook
Po ponad czterech miesiącach przerwy rezerwy Niedźwiadków Chemart znów posmakowały wyjazdowej wygranej - w 2. kolejce 2 ligi przemyślanie pokonali Cracovię 79:78. Emocji w Krakowie było co niemiara

W pierwszej rundzie krakowianie wygrali nad Sanem dość wyraźnie, 71:59, choć Niedźwiadki Chemart dysponowały wtedy szerszym i bardziej doświadczonym składem (Bal, Skubiński). W rewanżu mecz nieźle się układała przemyślanom, ale długo nie mogli wyraźniej odskoczyć.

Jednak gdy na otwarcie IV kwarty za trzy trafił Chalicki, zaliczka zrobiła się już obiecująca, bo 10-punktowa (64:54). Gospodarze szybko odpowiedzieli „trójką” Mularczyka, ale przemyślanie trzymali ich jednak na dystans.

Największe emocje nadeszły w dwóch ostatnich minutach. Kiedy Leśniak wykorzystał rzuty wolne Cracovia przegrywała tylko 74:75. W chwili próby ręka nie zadrżała Barszczakowi, ale zaraz do kosza trafił Leśniak i wojna nerwów trwała w najlepsze.

Po osobistych Chalickiego zapas Niedźwiadków znów wynosił trzy „oczka” (79:76), ale po kosz Stypińskiego ponownie tylko punkt. Do syreny zostało 41 sekund, więc wszystko było możliwe. Po stracie Barszczaka chybił Karlik, niespełna trzy sekundy przed końcem Barszczak nie trafił wolnych, ale zrehabilitował się zbiórką w ataku, co pozwoliło Niedźwiadkom postawić na swoim.

Cracovia 1906 Yabimo – Niedźwiadki Chemart II Przemyśl 78:79 (18:21, 25:21, 11:19, 24:18)

Niedźwiadki Chemart II: Kindlik 10, Strzępek 9, Kijanka 4, Chalicki 11 (1x3), Olejarz 11 (1x3) oraz W. Majka 2, Kucharski 13 (1x3), Słowik 2, Barszczak 17 (3x3). Trener: Paweł Trojnar.

Najwięcej dla Cracovii: Karlik 21 (6x3), Magdziak 16 (2x3), Gawin 12 (2x3). Trener: Łukasz Kasperzec.