Niedźwiadki Chemart nie dały szans młodzieży z Zielonej Góry. W środę przemyślanie chcą być w III rundzie

Niedźwiadki Chemart jedną nogą są już w III rundzie fazy play off. Nz. Szymon Janczak (nr 34), który w I połowie meczu z Zastalem rzucił 16 punktów Grażyna Majchrowicz/resovia facebook
W pierwszym meczu II rundy fazy play off 2 ligi Niedźwiadki Chemart wygrały u siebie 86:51 z Aldemedem SKM Zastalem Zielona Góra. W środę na wyjeździe przemyślanie zagrają mecz nr 2. Jeśli wygrają, awansują dalej

W I rundzie play off grupy D Zastal niespodziewanie wyeliminował Obrę Kościan. To budziło szacunek i Niedźwiadki nie zlekceważyły nastolatków z Zielonej Góry (każdy zawodnik ma poniżej 20 lat).

Wprawdzie goście wystartowali od wyniku 9:3, ale za długo na plusie nie pobyli. Po rzucie Radosława Skubińskiego nadsańska drużyna prowadziła już 10:9 i rozpoczęła budowanie konkretnej przewagi.

Pod koniec kwarty trafił Łukasz Uberna i zebrał duże oklaski, bo kibiców ucieszył jego powrót do gry po kontuzji (pauzował od początku marca). Wynik ćwiartki akcją 2+1 ustalił Maximillian Egner.

W II kwarcie Niedźwiadki dominowały jeszcze wyraźniej. Nie tylko dziurawiły kosz rywala, ale także dawały mu lekcję gry w obronie. Odbijali się od niej m.in. Rafał Szpakowski i Ilian Węgrowski, liderzy Zastalu.

Na finiszu ćwiartki zza łuku wycelowali Uberna, Majka (9 asyst w I połowie), ponownie Uberna i po 20 minutach drużyna znad Sanu prowadziła 49:26.

Przerwa nie pomogła gościom, a gospodarzy nie rozkojarzyła. Po 24. Minutach Niedźwiadki gromiły przeciwnika 60:28, a potem 70:30. W ostatniej odsłonie przemyślanie nie znęcali się już nad młodzieżą z Zielonej Góry.

W środę nasza ekipa zagra na wyjeździe (godz.19). Wydaje się, że tam także powinna postawić na swoim. Dobrze by było, ponieważ w następny weekend drugi zespół Niedźwiadków gra w Wołominie finałowy turniej o awans do 2 ligi.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Aldemed SKM Zastal Zielona Góra 86:51 (21:14, 28:12, 25:9, 12:16)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Niedźwiadków Chemart.

Niedźwiadki Chemart: Skubiński 4, Puchalski 19 (5 str., 3 prz.), Egner 12 (11 zb., 4 prz., 2 bl.), Janczak 18 (3x3), K. Majka 8 (1x3, 11 as., 3 str. 4 prz.) oraz Kindlik 3 (1x3, 3 prz.), Bal 5 (3 prz.), Uberna 10 (3x3), Kulikowski 2, Kucharski 3 (1x3), Lunguana 0, Kowalik 2. Trener: Daniel Puchalski.

Aldamed SKM Zastal: Góreńczyk 2, Łupiński 4 (7 str.), Dydak 4 (11 zb.), Szpakowski 8 (6 str.), Węgrowski 6 (4 str.) oraz Nowicki 5 (1x3, 3 as.), Rajca 2 (4 str.), Walczak 2, Kunc 10 (2x3, 4 str., 2 bl.), Orpel 6 (2x3), Kubka 2. Trener: Dawid Mazur.