Niedźwiadki Chemart nie zwalniają tempa. Przemyślanie rzucili Ragorowi dobrze ponad 100 punktów

W Przemyślu wszystko zgodnie z planem - w 6. kolejce 2. ligi Niedźwiadki Chemart rozgromiły Ragor Tarnowskie Góry 111:64. To trzecia setka przemyślan, którzy mają na konie komplet sześciu zwycięstw

Nad Sanem bez niespodzianki, choć przed duża przerwą goście jako tako się jeszcze trzymali. Na początku meczu nawet prowadzili (3:0, 13:8). W II ćwiartce też nudno nie było. AZS wychodził ze skóry, aby trzymać kontakt z gospodarzami i dość długo mu się to udawało. Na finiszu kwarty przemyślanie weszli jednak na wyższe obroty i zanim udali się na odpoczynek zdążyli wypracować niezgorszą zaliczkę (52:38).

Po dużej pauzie miejscowi nie zwalniali tempa, nie lekceważyli defensywy i sukcesywnie powiększali zapas. W 27. minucie wolne wykorzystał Uberna, co zapaliło na tablicy wynik 70:45.

W ostatniej kwarcie zespół z Przemyśla ani myślał wrzucać na luz, trwała kanonada pod koszem przyjezdnych, toteż kwestią czasu było, kiedy „pęknie setka”. Stało się to po przymiarce Chalickiego (101:64). Rywal przemyślan już do końca nie potrafił nic trafić, a wynik ustalił rzut Strzępka.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Ragor Tarnowskie Góry 111:64 (22:18, 30:20, 22:14, 37:12)

Niedźwiadki Chemart: Bal 10, Uberna 12, K. Majka 12 (1x3), Serwański 6 (8 as.), Kulikowski 10 (2 bl.) oraz Puchalski 22 (2x3), W. Majka 2 (3 prz.), Kucharski 12 (4x3), Strzępek 10, Skubiński 4, Complak 7 (1x3), Chalicki 4. Trener Daniel Puchalski.

Ragor: Weiss 11 (3x3, 5 as., 5 str.), Czyż 15, Kowalski 15 (1x3), Podgórski 2 (4 str.), Majcherek 8, oraz Grocholewski 4, Panek 2 oraz Skrabek 2, Wikin 2, Bełdycki 3 (1x3), Baran 0. Trener Radosław Kuciński.