Niedźwiadki Chemart Przemyśl dostały lanie w hali przy Mickiewicza

Po zwycięstwie z HydroTruckiem Radom przemyślanie doznali dwóch z rzędu dotkliwych przegranych. Nz. w akcji Szymon Janczak Niedźwiadki Chemart/facebook
Dobra pierwsza kwarta, dziwna druga oraz słabiutka trzecia i czwarta - tak wyglądał mecz 11. kolejki Pekao SA 1 ligi, w którym Niedźwiadki Chemart zmierzyły się z ekipą Sensation Kotwicą Kołobrzeg. Efekt był taki, że przemyślanie przegrali u siebie 61:86.

W Opolu nadzieje na zwycięstwo Niedźwiadków rozpłynęły się już w pierwszych dwóch kwartach. Trzy dni później, już w swej hali, przemyślanie po 20 minutach znajdowali się na plusie (32:29). Wprawdzie w II ćwiartce uzbierali tylko 9 punktów, ale taki sam dorobek w tej części zaliczyła drużyna z Kołobrzegu.

Początek II połowy był obiecujący (39:34), jeszcze w 26. minucie na tablicy świecił się remis (43:43), jednak finisz odsłony należał zdecydowanie do nadmorskiej ekipy, która w IV kwartę weszła z 9-punktowym zapasem (56:47).

Straty były do odrobienia, ale punkty Długosza, a potem Pielocha sprawiły, że w 33. minucie było właściwie po meczu (71:49 dla Kotwicy).

Niedźwiadki Chemart Przemyśl – Sensation Kotwica Kołobrzeg 61:86 (23:20, 9:9, 15:27, 14:30)

Niedźwiadki Chemart: Serwański 11, Chrabota 6 (7 zb.), Janczak 15 (3x3), Rompa 5 (1x3, 3 bl.), Egner 7 (1x3, 7 zb.) oraz Skubiński 2, Mboya Kotieno 5 (1x3, 2 bl.), Uberna 4, K. Majka 0 (5 as.), M. Puchalski 3, Chalicki 3. Trener: Daniel Puchalski.

Sensation Kotwica: Nelson 14 (4x3, 6 as.), Motylewski 8 (12 zb.), Dzierżak 6 (9 zb., 11 as., 6 str.), Pieloch 23 (5x3, 8 zb., 4 as.), Ziółkowski 11 (1x3) oraz Wydra 3 (1x3), Klocek 3 (1x3), Długosz 16, Walkowiak 0, Adamiec 2. Trener Rafał Frank.

Awansem: Miasto Szkła Krosno - SKS Fulimpex Starogard Gdański 94:88.