Orlen Basket Liga. Dobry początek Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut na Legię Warszawa nie wystarczył

Corey Sanders zdobył w Warszawie 20 punktów
Corey Sanders zdobył w Warszawie 20 punktów Michał Czajka
Zespół Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut dobrze zaczął mecz z Legią Warszawa, ale z upływem czasu stołeczny zespół przejmował kontrolę nad spotkaniem.

Spotkanie zaczęło się nadspodziewanie dobrze dla sokołów - wprawdzie pierwsze punkty rzuciła Legia, ale potem dobry rytm złapał Sokół, który objął prowadzenie 7:2. Stołeczny zespół odrobił straty na trzy i pół minuty przed końcem, ale potem znowu przycisnęły sokoły i to goście prowadzili po pierwszej odsłonie. II kwarta zaczęła się od akcji Tylera Cheese'a 2+1 i łańcucianie ponownie byli 7 punktów z przodu. W kolejnych minutach ta odsłona do złudzenia przypominała poprzednią - Legia odrabiała, ale Sokół budził się w porę i znowu odskakiwał. Motorami napędowymi swoich zespołów byli Cowels (Legia), a w Sokole Cheese i Młynarski, a świetnie na "desce" pracował Kemp. W połowie kwarty po celnej "trójce" Vitala Legia zbliżyła się na punkt (28:29). Wtedy o czas poprosił trener Łukomski. Sokół jeszcze raz się obronił, ale jednak końcówka tej kwarty należała do Legii, która zdołała odskoczyć na 7 punktów (44:37) po raz pierwszy w meczu. Tuż przed końcową syreną trafił jeszcze Kemp i różnica przed przerwą wynosiła 5 punktów na korzyść legionistów.

Po przerwie Legia wyszła naładowana i powiększyła swoją przewagę o kolejne kilka punktów. Sokół natomiast całkowicie stanął i nie był w stanie nic zrobić. Przez pierwsze pięć minut III kwarty zespół z Podkarpacia rzucił zaledwie 2 punkty... Potem jakieś punkty wreszcie wpadły dla gości, ale gospodarze byli już tak daleko z przodu, że wiele to nie zmieniło. Bardzo dobrze w zespole warszawskim grał Vital, który dobrze punktował i asystował. W ostatniej kwarcie aktywni w ataku Sokoła byli Sanders i Cheese, ale wyglądało, że Legia ma już mecz pod kontrolą i pilnowała, żeby przewaga za bardzo się nie zmniejszyła.

Legia Warszawa - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 87:78

Kwarty: 15:19, 29:20, 23:15, 20:24.

Legia: Vital 22 (3x3), Sobin 4, Kolenda 8, Holman 15 (1x3), Ponitka 12 (1x3) oraz Pipes jr 3 (1x3), Wieluński 0, Linowski 0, Cowels III 17 (4x3), Wyka 6. Trener Wojciech Kamiński.

Sokół: Sanders 20, Berzins 3, Młynarski 8 (1x3), Kemp 12, Szczypiński 7 (1x3) oraz Cheese 21 (2x3), Struski 3 (1x3), Nowakowski 4. Trener Marek Łukomski.