Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Wesoły Balonik” w Mielcu

Materiał promocyjny

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Wesoły Balonik” prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu, rozpoczęło swoją działalność 1 września 2019 roku w budynku przy ul. Wojsławskiej 278 w Mielcu.

Placówka ta powstała z inicjatywy rodziców osób niepełnosprawnych, którzy chcieli zapewnić najmłodszym dzieciom profesjonalną pomoc i wsparcie.

„Wesoły Balonik” jest niepublicznym przedszkolem specjalnym przeznaczonym dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera); z niepełnosprawnościami sprzężonymi; z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym; niewidomych i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących; z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją).

Dla każdego dziecka zespół nauczycieli i specjalistów opracowuje indywidualny program terapeutyczny, który poprzedzony jest wnikliwą i wielowymiarową diagnozą.

Wśród metod stosowanych w przedszkolu znajdują się m. in. terapia ręki, Stosowana Analiza Zachowania, AAC, Metoda Dobrego Startu, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Pedagogika Zabawy, Terapia Psychomotoryczna wg M. Procus i M. Block, elementy Integracji Sensorycznej, dogoterapia.

Dzieci uczęszczające do przedszkola objęte są także kompleksową rehabilitacją (fizjoterapia, terapia psychologiczna, neurologopedyczna, zajęciowa i konsultacje lekarskie), która świadczona jest przez Ośrodek Wczesnej Interwencji PSONI Koło w Mielcu w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Oprócz udziału w codziennych zajęciach dzieci uczestniczą także w życiu kulturalnym, wycieczkach, imprezach okolicznościowych oraz ważnych dla nich świętach.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, w salach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt i odpowiednie pomoce terapeutyczne. Dzieci korzystają m.in. z Sali Doświadczania Świata, Klockolandii, placu zabaw i Ogrodu Sensorycznego.

Udział w zajęciach prowadzonych w przedszkolu jest bezpłatny.

Rekrutacja do przedszkola prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy.

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Wesoły Balonik”
ul. Wojsławska 278, 39 – 300 Mielec
tel./fax. 17 583 74 17, 17 586 35 22
Facebook przedszkola KLIKNIJ

Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Wesoły Balonik” w Mielcu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24