Nietypowa próba oszustwa w Tarnobrzegu. 21-latek próbował...

  Nietypowa próba oszustwa w Tarnobrzegu. 21-latek próbował zdać egzamin na prawko za 37-latka

  Anna Janik, KWP

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nietypowa próba oszustwa w Tarnobrzegu. 21-latek próbował zdać egzamin na prawko za 37-latka

  ©Łukasz Solski

  37-letni mężczyzna bojąc się egzaminu teoretycznego poprosił swojego instruktora o znalezienie mu zastępstwa. Zadania podjął się 21-latek, który przyszedł do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu z dowodem osobistym starszego o 16 lat mężczyzny.
  Nietypowa próba oszustwa w Tarnobrzegu. 21-latek próbował zdać egzamin na prawko za 37-latka

  ©Łukasz Solski

  Policyjny dyżurny nietypowe zgłoszenie oszustwa dostał z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Jak opisano, że jedna z osób przystępujących do egzaminu kat. B, może podawać się za kogoś, kim nie jest. Okazało się, że to pomysł 37-letniego mężczyzny, który umówił się ze swoim instruktorem, że ten pomoże mu znaleźć „zastępstwo” na egzamin teoretyczny. Do tego zadania, 49-letni instruktor z powiatu sandomierskiego namówił 21-latka.

  W dniu egzaminu, młody mężczyzna, posługując się dowodem osobistym 37-latka próbował wziąć udział w części teoretycznej. Nie został jednak do niego dopuszczony. Egzaminator szybko zorientował się bowiem, że podający się za egzaminowanego, w żaden sposób nie przypomina osoby ze zdjęcia w dowodzie. 21-latek obawiając się konsekwencji uciekł z budynku, zostawiając dowód starszego o 16 lat mężczyzny. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zabezpieczyli dokument, monitoring i ustalili bezpośrednich świadków zdarzenia.

  Udało się ustalić dane wszystkich sprawców przestępstwa. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu sandomierskiego w wieku 21, 37 i 49 lat. Funkcjonariusze zapukali do mieszkań dwóch mężczyzn, którzy podobnie jak 37-latek zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Wkrótce staną przed sądem. Za ten czyn grozi kara do 3 lat więzienia.

  POPULARNE NA NOWINY24:

  zobacz też: Jakie zmiany czekają młodych kierowców w tym roku?

  Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo