Nowe projekty inwestycyjne Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN

Materiał informacyjny - Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu
Wizualizacja Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli
Wizualizacja Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli
Priorytetem działalności Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest wsparcie dla inwestorów planujących nowe projekty inwestycyjne poprzez możliwość odzyskania do 70% poniesionych nakładów inwestycyjnych w formie zwolnień w podatku CIT/PIT, czego gwarantem jest uzyskanie decyzji o wsparciu. Jednak nie jest to jedyna forma wsparcia w naszym regionie. Strefa realizuje także proces inwestycyjny polegający na przygotowaniu „pod klucz” hal produkcyjno-magazynowych dla nowych partnerów biznesowych. Tylko ostatnie 4 lata pokazują jak dynamiczny może być proces budowlany oraz komercjalizacja budowanych, czy nowo wybudowanych hal produkcyjno-magazynowych

Przedsięwzięciem, które w Tarnobrzegu zrealizowała Strefa to budowa hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 11 tys. m2. Już w trakcie rozpoczętych robót budowlanych zostały podjęte negocjacje z potencjalnym inwestorem zainteresowanym zagospodarowaniem nowego obiektu. Finałem tych rozmów było wydanie dla niego decyzji o wsparciu i sprzedaż hali w budowie. Sama ceremonia podpisania Aktu Erekcyjnego i wmurowania Kamienia Węgielnego, która miała miejsce 2 lipca 2021 r. odbyła się już w obecności nowego właściciela. Dzięki temu Yetico bo o nim mowa zrealizował zakład nastawiony na produkcję płyt z polistyrenu ekspandowanego (EPS), które stosowane są do termoizolacji cieplnej budynków, a także styropianowe opakowania ochronne i kształtki przemysłowe.

Również w Stalowej Woli oddana początkiem 2020 r. hala zlokalizowana przy ulicy Tołwińskiego sukcesywnie była wynajmowana przez kolejnych przedsiębiorców. Dzisiaj funkcjonują w niej: SK Nexilis Poland sp. z o.o. – koreański inwestor, który niecałe pół kilometra dalej na terenie Strategicznego Parku Inwestycyjnego – EUROPARK STALOWA WOLA buduje swoją gigafabrykę, gdzie planuje w bieżącym roku uruchomić produkcję folii miedzianej; spółka z GRUPY WB – jeden z liderów polskiego przemysłu w sektorze zaawansowanych technologii, MISTA Sp. z o.o. – producent bojowych wozów opancerzonych Oncilla, które służą chociażby na Ukrainie oraz jednoosobowa działalności gospodarcza zajmująca się e-handlem - Byczyński Store.

Rok poprzedni tj. 2023 dla TSSE był zupełnie szczególny. Strefa rozpoczęła na Podkarpaciu realizację dwóch dużych projektów inwestycyjnych.

Pierwszy to Akcelerator Przemysłowy w Stalowej Woli – obiekt, jakiego na terenie dynamicznie rozwijającego się Parku Inwestycyjnego nie było. Akcelerator to nowoczesny obiekt produkcyjno-biurowy stanowiący połączenie budynku biurowo-usługowego i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 8,5 tys. m2. Zaprojektowane rozwiązania jak stal, drewno i beton nawiązują do otoczenia, uwzględniając charakter obszaru przemysłowego, jak i pobliskich terenów leśnych. Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki oraz nowe nasadzenia drzew i roślinności. Teren wewnątrz obiektu ma pełnić funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną i służyć wyłącznie do ruchu pieszego. Budynek będzie posiadał wiele aspektów ekologicznych: instalacja fotowoltaiczna, zbiorniki retencyjne, stacje ładowania samochodów elektrycznych, miejsce przechowywania rowerów, nowoczesne, inteligentne i ekologiczne systemy wentylacji, ogrzewania i zarządzania obiektem. Sam obiekt będzie oferował wielomodułową przestrzeń produkcyjną z możliwości jej swobodnego konfigurowania, nowoczesne, multimedialne sale konferencyjne, przestrzeń biurową, czy coworkingową oraz powierzchnie typu studio z open-space’ami. Wartość tego przedsięwzięcia to 70 mln zł. W tym momencie trwają prace ziemne.

Wizualizacja hali w Tarnobrzegu

Drugi z projektów to budowa w bezpośrednim sąsiedztwie YETICO kolejnej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni tj. 11 tys. m2. Proces ten w tym momencie jest na etapie prac projektowych po wyborze wykonawcy w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Planowany termin oddania inwestycji dla nowych przedsiębiorców TSSE EURO-PARK WISŁOSAN to luty/marzec 2026 r.

- EURO-PARK WISŁOSAN znalazł swój sposób na konkurencję na rynku z dużymi deweloperami. Przede wszystkim realizujemy obiekty przemysłowe w wysokim standardzie technicznym i uniwersalne, przez co oferta może być kierowana do szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Jednocześnie w rozmowach z najemcami stara się optymalizować koszty oferując decyzję o wsparciu. Dodatkowo do każdej sytuacji podchodzi bardzo indywidualnie, tak by na końcu przedsiębiorca wiedział, że dokonał właściwego wyboru kontrahenta – mówi Dyrektor TSSE Tomasz Miśko. Jednocześnie podkreśla że Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. – jako spółka Skarbu Państwa jest najlepszym partnerem dla biznesu. TSSE nie planuje zwalniać tempa również w 2024 roku, chcemy ogłosić konkurs na zagospodarowania bardzo atrakcyjnej 3 hektarowej nieruchomości jaką Strefa nabyła w zeszłym roku, a zlokalizowanej nad Jeziorem Tarnobrzeskim – dodaje na koniec Dyrektor Miśko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24