Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy inwestor w podstrefie ekonomicznej w Przemyślu

Norbert Ziętal [email protected]
Nowy inwestor w podstrefie ekonomicznej w PrzemyśluPrzemyska podstrefa nadal czeka na inwestorów. Na razie na uruchomienie tutaj zakładów zdecydowały się dwie przemyskie firmy, nz. w tle zakład REM II. Jednak do zagospodarowania jest jeszcze sporo terenu.
Nowy inwestor w podstrefie ekonomicznej w PrzemyśluPrzemyska podstrefa nadal czeka na inwestorów. Na razie na uruchomienie tutaj zakładów zdecydowały się dwie przemyskie firmy, nz. w tle zakład REM II. Jednak do zagospodarowania jest jeszcze sporo terenu. Norbert Ziętal
Firma PPB Probud została nowym inwestorem w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma ma zatrudnić minimum 20 osób.

 

Pozwolenie na wejście nowego inwestora do strefy wydała Agencja Rozwoju Przemysłu. Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane Probud Probud z Przemyśla za 1,5 mln złotych ma kupić 1,5 – hektarową działkę w przemyskiej strefie. Zamierza tutaj uruchomić zakład produkcji urządzeń gazowych w postaci pomiarowej, stacji redukcyjno – pomiarowych oraz stacji redukcyjnych.

Długie oczekiwania na inwestorów
- To bardzo dobra wiadomość dla miasta. Mamy nadzieję, że to zachęci również innych inwestorów – mówi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.

Przez kilka lat od powstania przemyska podstrefa nie mogła doczekać się inwestora. Niedawno została uzbrojona w media. Władze miejskie liczą, że tereny zyskają na atrakcyjności po wybudowaniu drugiej drogi obwodowej. Ma przebiegać od ul. Lwowskiej (wylotowej z miasta w kierunku polsko – ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce) do ul. Słowackiego, prowadzącej do budowanego polsko – ukraińskiego przejścia granicznego w Malhowicach. Obwodnica ma być gotowa do końca przyszłego roku, będzie przebiegać w pobliżu strefy.

Przemyską podstrefę uruchomiono na początku 2006 r. Wówczas szeroko rozpowszechniano informacje o polsko – kanadyjskiej spółce, która chciała wytwarzać włókna bazaltowe. Na początek obiecała zatrudnić 500 osób, w perspektywie kilku lat ponad 3 tys. Chciała zająć cały teren podstrefy. Wtedy mówiło się także o minimum kilku poważnych inwestorach z branży logistycznej, a samą strefę planowano powiększyć z ówczesnych 12 do 120 ha.

Firma zrezygnowała
Niestety. Spółka bazaltowa zrezygnowała równie szybko, jak się pojawiła w Przemyślu. Firmy logistyczne również nie zdecydowały się na inwestycje. Na kolejne przetargi na kupno terenu nikt się nie zgłaszał. Wówczas twierdzono, że to z powodu braku uzbrojenia w media i niewygodnego dojazdu. Ponadto później okazało się, że strefa zlokalizowana jest w podmokłym terenie, który bez ogromnych inwestycji w zasadzie wyklucza postawienie cięższych konstrukcji.
Dopiero po uzbrojeniu w media zgłosił się pierwszy inwestor. Przemyski producent okien, firma REM II.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24