OAB Jarosław. Relacja, wyniki, strzelcy. Skołoszów i Lubaczów zgodnie wygrywają

red
Alabaster Łopuszka Wielka (niebieskie stroje) wysoko przegrał na własnym boisku. Grzegorz Kostka
Dużo działo się na boiskach klas OAB Jarosław.

Klasa O

Pogoń-Sokół Lubaczów nie miała łatwej przeprawy z walczącą o utrzymanie Granicą. Ostatecznie jednak wygrała, strzelając dwie bramki w drugiej połowie. Lider podobnie jak depcząca mu po piętach ekipa z Lubaczowa, losy meczu rozstrzygnął w drugiej połowie z tą różnicą, że piłkarze ze Skołoszowa zdobyli trzy gole. Start z Lisich Jam kontynuuje świetna passę meczu u siebie, tym razem odprawił Orła i praktycznie się utrzymał. Czuwaj wygrał kolejny mecz, w pokonanym polu pozostawił Sanoczankę. Goście mieli pretensję do sędziego o rzut karny twierdząc, że faul był przed polem karnym.

Promyk Urzejowice – Start Pruchnik 1:2 (0:1)

Bramki: Futoma 46 – Ostrzywilk 24, Gemra 65.

Urzejowice: Hejnosz – Hanus ż (60 Bochnak), Al. Kondracki, Lemiech, Kłos, Pawełek (46 Mikuła), Ar. Kondracki (25 Nykiel), Dziedzic, Gaweł, Wota, Futoma. Trener Albert Kondracki.

Pruchnik: Madejowski - Przepaśniak (50 Stanik), Czarniecki, Szmuc, Gemra ż, Sykała, Kurecki, K. Mikłasz, Znamieńczyków (90 Makowiecki), Rabczak (65 Kubas), Ostrzywilk (80 Drzymała ż). Trener Arkadiusz Kiszka.

Sędziował Kida (Jarosław)

Widzów 200.

Promyk zagrał dobre spotkanie, ale był nie skuteczny pod bramka rywali. Start wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie. Tuż po przerwie Dominik Futoma doprowadził do wyrównania. Bramka rozstrzygająca losy meczu padła w 65 minucie. W pierwszej połowie dwóch zawodników gospodarzy tak niefortunnie się ze sobą zderzyło, że Artur Kondracki musiał opuścić boisko.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Granica Stubno 2:0 (0:0) Roman, Hawrylak;

Orły - Skołoszów 0:3 (0:0) Zarębiński 54, Pilawa 56, Grendus 84;

Lisie Jamy – Torki 3:1 (0:1) Pytel, Zegarlicki dwie - Mroziński;

Czuwaj - Święte 3:2 (2:0) Kitor 9, Sanocki 19, 53-karny – Karbownik 78, 79;

Gorzyce – Morawsko 0:1 (0:0) Owarzany 76;

Ostrów - Gniewczyna 3:5 (1:2) P. Duda, Puńko, Oronowiec (karny) - Piątek pięć;

Radymno - Szówsko 3:3 (1:3) Kania 3, 56, Stysiał 67 – Golba 4, 31, Brodowicz 16;

Pawłosiów - Piwoda 3:4 (0:2) Rychtyk, Bańka, Wilk - Pindak, Krajewski, Kiełbowicz, Dziak

Klasa A Jarosław

Gole Bartłomieja Łuca zdecydowały o zwycięstwie Wirażu w Wietlinie. Cenne punkty zainkasowali piłkarze Szkła Młyny.

Wietlin - Chłopice 0:2 (0:1) Łuc 11, 89;

Manasterz - Munina 2:1 (1:1) Gałas 40, Pucyło 86 - Kasprzak 10;

Młyny - Nienowice 3:1 (1:1) Andrushchyshyn dwie, Maik - Turko 45;

Rokietnica - Dobkowice 0:3 walkower;

Kidałowice - Laszki 1:1 (0:1) sam. - Bawoł;

Pełkinie - Surochów 2:2 (1:1) Słysz dwie - W. Mazur, Gloc;

Węgierka - Przedmieście 6:0 (3:0) Lizak 35, 53, 64, 84, S. Wojdyła 32, Bajsarowicz 45;

Tuchla - Łowce 0:4 (0:1) Sawka trzy, Adamarek.

Klasa A Lubaczów

Pewnie u siebie wygrali gospodarze sobotnich spotkań. Łatwiejsze zadanie mieli gospodarze z Zapałowa, ponieważ pogodzeni z spadkiem goście dotarli w 8 osób. W drugim spotkaniu Czarni Oleszyce przegrali w Krowicy.

Zapałów – Ruda Różaniecka 7:0 mecz przerwany w 40.min Kozyra trzy, Luft, Mucha, Hałuszczak, Broda;

Krowica – Czarni Oleszyce 4:2 P. Chomyszyn dwie, M. Furgała, P. Furgała – Kubaj dwie;

Cewków - Horyniec 3:2 Mrówka 85, Rokosz 89, 90 - Szaganiec 13, Hass 83.

Cieszanów - Stary Dzików 2:6
Korzenica - Wólka Krowicka 3:3 dla gości G. Furgała dwie, Leńcza
Stary Lubliniec - Futory 1:2 J. Morko 40 - Bem 21, Łakomy 29.
Wielkie Oczy - Młodów 1:2 dla gospodarzy: Głuszyk.

Klasa A Przemyśl

Niekwestionowanym faworytem spotkania w Kaszycach byli Biało-Czerwoni, ale zawodnicy Sanu Hureczko pokazali, że pozycja w tabeli to nie wszystko. Walczyli z liderem bardzo dzielnie i na 7 minut przed końcem podstawowego czasu gry wyszli na prowadzenie po strzale Tomasza Żołyńskiego. Zdecydowanie więcej bramek kibice zobaczyli w Żurawicy, gdzie miejscowa Żurawianka musiała uznać wyższość Cresovii Kalników. Goście zagrali bardzo pewnie i zwyciężyli 5:2.

Kaszyce - Hureczko 0:1 (0:0) Tomasz Żołyński 83;

Żurawica - Kalników 2:5 (1:4) K. Podolak, D. Biały - P. Nycz, Stecyk, A. Kalawski, D. Pelc, K. Kurek;

Huwniki - Maćkowice 1:0 (1:0) Waldemar Gierczak 20;

Trójczyce - Nakło 2:3 (0:0) K.Bratkowski, Ł. Piórkowski - Sowa, Kędziora, Krucan;

Sośnica - Grochowce 2:1 (2:0) D. Kościk, B. Marcińczak - A. Cichocki;

Fredropol - Kosienice 4:1 (2:0) Sieniewicz, A. Bal, K. Podbilski-karny, A. Pelc - F. Buczyński;

Dubiecko - Krówniki 3:4 (1:2). Kijanka 32, Baran 65, 88 - Kaczmarski 6, 65, Janas 45, 82.

Pauza: Jaksmanice.

Klasa A Przeworsk

Wisełka wysoko ograła Grzęskę, goście mimo poważnych braków kadrowych zostawili po sobie niezłe wrażenie. Ostrovia w Łopuszcze zdobyła sześć bramek i komplet oczek. Cenne zwycięstwo odniosła Zorza.

Siennów - Grzęska 6:1 (5:0) G. Kuras, Skrzypek trzy, Zięba, D. Kuras - Żuk;

Jagiełła - Krzeczowice 3:0 (2:0) Luch 32, Pietruś 43, Rachfał 90;

Łopuszka - Wola Buchowska 0:6 (0:3) Kacper Kubrak 9, 23, Karol Kubrak 36, Pelc 58, Szkoda 69, W. Goń 84;

Babice - Rozbórz 2:2 (1:2) Ślimak 4, Ł. Pawłowski 64 – Dec 17, S. Goń 29;

Rożniatów - Majdan 2:2 (1:1) M. Wilczek 25, 90 - Gardzielik 18, Micuła 90+4

Wierzbna - Żurawiczki 1:6 (0:3) Pilch - Krupiński dwie, Majkutowski, Kubas, Przewrocki, Pelc;

Gorliczyna – Nowosielce 7:0 (2:0) Hołub 15, Kyciński 26, 80, 90, Cząstka 59, 75, 88.

Klasa B Jarosław

Bramkarz Tęczy Wysoko Krystian Perykasza w ostatniej minucie obronił rzut karny i uratował dla swojej drużyny trzy punkty w meczu z LKS-em Duńkowice. Sanovia pokonała Błękitnych, a w zwycięskim zespole wyróżnił się Mariusz Hajduk.

Zabłotce - Makowisko 5:0 (3:0) Noga 3, Patryk Broda 25-karny, Jasiewicz 39, Gołdynia 46, Wojtowicz 88;

Cetula - Tuczempy 0:5 (0:3) Gil dwie, Lis dwie, Hawryłko;

Wysocko - Duńkowice 3:2 (1:2) Wojnarowski 43, P. Modny 72, Cichocki 81 - Tokarz 21, Ciukało 37;

Zadąbrowie - Łazy 12:0 (4:0) Gancarz 13, 18, 41, 80, Kędzior 70, 72, 85, 86, sam. 7, Fudała 68, Słowik 82, Boratyn 84;

Michałówka - Rudołowice 4:0 (2:0) Jarmuła 3, Hajduk 26, Walczak 53, Solarczyk 83.

Pauzowały Jankowice.

Klasa B Lubaczów

Pewni awansu do A klasy są zawodnicy z Narola, którzy wygrali zdecydowanie w Zalesiu. Kolejny raz w rundzie zapunktowali zawodnicy z Łukawca. Osiem bramek strzelił Huragan w meczu z Miękiszem Nowym.

Łukawiec – Opaka 4:1 Baran dwie, Cyran dwie – Kucharski;

Płazów – Antoniki 0:4 Hypiak dwie, Kędzior dwie;

Zalesie – Narol 1:5 dla gości: Banaś dwie, Kogut dwie, Gmiterek

Basznia Dolna – Miękisz Nowy 8:1 Gutkowski trzy, Tokarz trzy, Mlodowiec, Antosz – Trojnar

Tanew - Mołodycz 3:1Tanew: Czerwonka, Surowiec x2 - Zagrobelny

Klasa B Przemyśl

Batycze nie odpuszczają walki o awans. Na własnym boisku pokonały Pikulice i zrównały się punktami z Radą Orzechowce. Nehrybka odprawiła Ujkowice.

Nehrybka – Ujkowice 3:1;

Bolestraszyce – Polonia II 3:2;

Niziny – Olszany 0:6;

Medyka – Walawa 2:5 (0:2) dla gości: samob. Kościk, Buńko, Lech, Koptyński;

Batycze – Pikulice 4:1 (1:1) Głogowski 30, Jabłoński 57, Włoch 61, 77 – Owsiany 12;

Pauza Orzechowce.

Klasa B Przeworsk

W Tryńczy padło sześć bramek. Gospodarze prowadzili już 2:0 i nie zdołali wygrać meczu. Błękitni Mackówka całą drugą połowę grali w osłabieniu, ale strzelili dwie bramki i wygrali mecz.

Tryńcza - Zarzecze 3:3 (2:0) Bury dwie, Kozioł - Mazur dwie, Nowosiad;

Gać - Rozbórz Długi 1:2 (0:1) P. Kordas – Grysztak, Kolasa;

Kisielów - Manasterz 0:2 (0:2) Mroczka dwie;

Mirocin - Jodłówka 4:0;

Świętoniowa - Hawłowice 2:4 (1:2) K. Mirek dwie – Taciuch dwie, P. Woźnica dwie;

Maćkówka - Niżatyce 4:2 (2:1) Drozd 4, Granda 22, Pieniążek 66, D. Pacholarz 90 – S. Kałamarz 28, P. Kałamarz 82.