Ochronka na medal z Rudnika nad Sanem

Materiał promocyjny

Jesteś Rodzicem? Jeśli tak, z pewnością zależy Ci na szczęściu swojego dziecka.
Zapraszamy zatem do Ochronki w Rudniku nad Sanem. Twoje dziecko z pewnością chętnie będzie do niej chodzić czując się w niej jak w drugim domu.

Ochronka ta prowadzona jest przez Siostry Służebniczki Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, jako przedszkole katolickie w „duchu” błogosławionego Edmunda Bojanowskiego Założyciela Zgromadzenia.

Ochronka to nie tylko przedszkole – to dom, w którym ochraniane jest to, co dla dziecka najważniejsze. Jesteśmy głęboko przekonane, że wszystko ma wpływ na rozwój dziecka, dlatego jako wykwalifikowana i pełna twórczości i kreatywności kadra troszczymy się o najdrobniejsze szczegóły, o jakich pisał błogosławiony Edmund Bojanowski.
Bardzo nam zależy na tym, by dzieciom przekazywać wartości chrześcijańskie i patriotyczne, co też staramy się czynić. Wiemy, że gdy cała osobowość dziecka oparta będzie na tych dwóch filarach, wyrośnie ono na szlachetnego człowieka, dla którego najważniejsze będą takie wartości jak Bóg, honor, ojczyzna, Rodzina.

Jest dla nas wielką radością to, że możemy wspomagać rodziców w ich wychowawczej funkcji. Dlatego stwarzamy warunki do integralnego rozwoju dziecka połączonego z odkrywaniem i rozwijaniem jego zdolności i talentów. Rodzice wiedzą, że nie zostają sami, co niejednokrotnie podkreślają dzieląc się swoimi doświadczeniami. W naszej współpracy organizujemy także różne imprezy okolicznościowe, np. tegoroczne „Jasełka Polskie”, spotkanie formacyjne dla Rodzin, piknik rodzinny. Dziecięcy „błysk w oku i uśmiech na twarzy” to największa nagroda i zarazem zachęta do podejmowania takich inicjatyw.

Jak każde dzieło również rudnicka Ochronka ma swoją historię. Istnieje ona dzięki ogromnemu i bezinteresownemu zaangażowaniu się Mieszkańców Rudnika, a w szczególności Rodziców dzieci uczęszczających do niej na przestrzeni lat.
Placówka wiele razy doświadczała próby likwidacji przez władze państwowe z okresu powojennego. Ale to właśnie Rodzice kilkakrotnie udawali się do Warszawy „walcząc” o „drugi dom dla dzieci”. To oni swój wolny czas i siły oddawali by pomóc w przebudowie i remoncie starego budynku. Warto podkreślić, że ta Ochronka jako jedna z nielicznych placówek prowadzonych przez Siostry Służebniczki na terenie całej Polski nie została zlikwidowana w czasach komunizmu. Ówczesnym władzom nie było bowiem „na rękę” wychowywanie dzieci w wierze i miłości do Ojczyzny dlatego placówki katolickie były nagminnie i z wielką agresją zamykane.

Radosną atmosferę w Ochronce Sióstr Służebniczek w Rudniku można już odczuć od samego rana kiedy otwierają się drzwi o 6:30 dla pierwszego przedszkolaka. Potem z minuty na minutę zapełniają się sale wesołym gwarem, który raduje wychowawców. Czujemy się obdarzone przez Rodziców wielkim zaufaniem. Oznaką tego jest dla nas każde z 96 aktualnie zapisanych do Ochronki dzieci. Tego zaufania nie chcemy zawieść, dlatego staramy się, aby nasza Ochronka była przytulna, czysta i kolorowa a dzieci czuły się bezpieczne i kochane. Prowadzimy ponadto różne ciekawe zajęcia pobudzające do twórczości, rozwijające odpowiedzialność i samodzielność dzieci. Wszystko to odbywa się poprzez zabawę. Do tej codziennej posługi inspiracje czerpiemy z samych źródeł, którymi są pisma bł. Edmunda Bojanowskiego. Jego koncepcja pedagogiczna opiera się na idei integralnego rozwoju i wychowania człowieka w perspektywie całego jego życia z odniesieniem do wieczności. Jeśli chcesz w Ochronce możemy Ci więcej poopowiadać na ten temat. Zapraszamy!

Mamy także kolorowy plac zabaw.
„W zdrowym ciele zdrowy duch”, więc nasze drogie Panie w kuchni starają się z sercem przygotowywać codziennie smaczne i zdrowe posiłki.
Jeśli chcesz, aby Twoje Dziecko „jako najdroższy skarb Chrystusa Pana” wychowywane było „starannie i z miłością” – zapraszamy do naszej Ochronki.Czekamy na Ciebie. Twoje dziecko też znajdzie tu swoje miejsce.

Siostry Służebniczki w Rudniku nad Sanem
s. Joachima, s. Jadwiga, s. Dorota.

Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP
ul. Rzeszowska 33
37-420 Rudnik nad Sanem
Tel: 15 876 15 73
Kom: 885 153 167
e-mail: [email protected]

Zapraszamy na naszą stronę KLIKNIJ

Ochronka na medal z Rudnika nad Sanem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24