MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Najnowsze dane Sanepidu [20 czerwca]

Katarzyna Mularz
Katarzyna Mularz
fot. adam jankowski / polska press
Mamy najnowsze dane dotyczące ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. Dziś w regionie odnotowano 7 nowych zakażeń, jedna osoba zmarła.

Koronawirus. Sytuacja w Rzeszowie

29 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym:

  • 3 osoby duchowne,
  • 7 osób personel medyczny
  • 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, a także 13 osób z kontaktu (w tym 5 z powiatu strzyżowskiego)

Ogółem kwarantanną objęto 520 osób. Nadal prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.

Koronawirus. Sytuacja w Jarosławiu

Ogółem potwierdzono 67 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 43 pacjentów (z różnych powiatów jarosławski, łańcucki, leżajski, przeworski, stalowowolski; w tym 8 zgonów) i 8 osób z personelu medycznego oraz 16 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto ponad 790 osób

W dalszym ciągu zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjęcia pilne do pozostałych oddziałów szpitalnych są realizowane, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 4 wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu.

Kwarantanną objęto ponad 150 osób. Na bieżąco prowadzone są badania osób z tzw. bliskiego kontaktu.

Koronawirus. Sytuacja w Przemyślu

Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 24 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 15 osób z kontaktu domowego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył 428 decyzji o objęciu kwarantanną osób z bezpośredniego kontaktu.

Koronawirus. Sytuacja w Sanoku

W czwartek otrzymano informację o dodatnim wyniku badania w kierunku SARS CoV2 u pracownika SPGK w Sanoku, który miał styczność z osobą z ogniska w Nadleśnictwie Bircza.

Pracowników SPGK w Sanoku ze styczności (10 osób) poddano kwarantannie. Wytypowano osoby do badania. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Koronawirus. Sytuacja w Ustrzykach Dolnych

W poniedziałek Sanepid w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację od Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie województwa małopolskiego, a przebywającej w dniach 11-14 czerwca w Stężnicy, w Kompleksie Wypoczynkowo Rekreacyjnym „Natura Park”. Po przeprowadzeniu dochodzenia, kwarantanną objęto ogółem 16 osób (w tym 6 osób z bezpośredniego kontaktu oraz 10 domowników). Wójt Gminy Baligród podjął decyzję o odwołaniu zajęć opiekuńczych w klasie przedszkolnej.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub - w razie pogorszenia stanu zdrowia - hospitalizowane.


ZOBACZ TEŻ: Koronawirus mutuje, co to znaczy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24