Ogromne emocje w trakcie i...po meczu SPR Stali Mielec z Zagłębiem Lubin. Sam Hitchcock by tego lepiej nie wymyślił [RELACJA]

Kuba Zegarliński
Mielczanie po meczu wielu emocji pokonali Zagłębie Lubin
Mielczanie po meczu wielu emocji pokonali Zagłębie Lubin Kuba Zegarliński
Co to był za mecz! SPR Stal Mielec niemal przez całe spotkanie musiała gonić Zagłębie Lubin, ale ani na moment się nie poddała i w najważniejszym momencie dopadła rywala. Pomogło również Energa Wybrzeże Gdańsk, które pokonało Arkę Gdynia.

Mielczanie przed ostatnią kolejką rundy spadkowej PGNiG Superligi znaleźli się w dramatycznie trudnej sytuacji. Przede wszystkim nie do końca byli zależni od siebie, musieli bowiem wygrać na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i liczyć na to, że Energa Wybrzeże Gdańsk nie przegra z Arką Gdynia.

Spekulacji nie było końca – kibice na forach zastanawiali się czy gdańszczanom będzie zależało na wypruwaniu sobie żył w ostatniej kolejce, która tak naprawdę dla nich już nie znaczyła, utrzymanie mieli pewne.

Nie wiemy czy zawodnicy Stali mieli podgląd na to co działo się w Gdańsku, bo mogłoby to na nich nałożyć jeszcze większą presję. Wszystko dlatego, że tak na wybrzeżu, jak i na Dolnym Śląsku mecze były bardzo wyrównane i trzymały w napięciu niemal do końca.

W Lubinie Zagłębie wcale nie miało zamiaru ułatwiać zadania naszemu zespołowi. To gospodarze od początku wyszli na prowadzenie i utrzymywali je do 13. minuty. Wówczas podopieczni Marcina Basiaka rzucili trzy bramki z rzędu (dwie Wilk, jedną Sarajlić) i objęli prowadzenie 8:6.

Kilkudziesięciu kibiców z Mielca, którzy zjawili się w Lubinie (klub organizował darmowy transport) mieli nadzieję, że tego prowadzenia ich ulubieńcy nie oddadzą już do końca. Szło nawet nieźle, bo w 23. minucie po bramce Piotra Krępy było 12:10 dla Stali.

Niestety, krótki przestój mielczan i trzy szybkie bramki Zagłębia sprawiły, że to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 16:14.
Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy wynik cały czas oscylował wokół dwóch bramek przewagi Zagłębia, zapowiadało się na niesamowite emocje do samego końca.

Przełom dla naszego zespołu nastąpił tak naprawdę w okolicach 48.minuty. Wtedy po bramkach Tomasza Mochockiego, Piotra Rutkowskiego oraz Piotra Krępy udało się odzyskać prowadzenie. W międzyczasie zawodnik Zagłębia, Jakub Moryń nie trafił rzutu karnego.

To był zdecydowanie najważniejszy moment meczu – od 44. do 53.minuty mielczanie rzucili siedem bramek, a ich przeciwnicy odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami. Ciężar wyniku na swoje barki wzięli Ci, którzy w klubie są najdłużej: Paweł Wilk, Piotr Krępa oraz Tomasz Mochocki.

Mielczanie dowieźli już pewną wygraną do końca, ale dopiero wtedy zaczęła się prawdziwa nerwówka. Trwał bowiem jeszcze mecz w Gdańsku, w którym na dwie minut przed końcem był remis po 24. Na minutę przed końcem Arka wyszła na prowadzenie i wydawało się, że piękny scenariusz może się jednak nie spełnić.

Energa Wybrzeże Gdańsk jednak nie odpuściła i rzutem na taśmę doprowadziła do rzutów karnych. Co musiało się wówczas dziać w głowach naszych zawodników, nawet nie chcemy myśleć.

Na szczęście gdańszczanie lepiej wytrzymali ciśnienie od swoich rywali i wygrali po rzutach karnych. To oznacza, że SPR Stal Mielec kończy sezon na 13. miejscu i zagra w barażach o utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 26:30 (16:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Bondzior 2, Borowczyk 1, Dawydzik 4, Dudkowski 2, Gębala 3, Kużdeba, Marciniak 1, Moryń 1, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 3, Pietruszko, Sroczyk 6, Stankiewicz 1, Szymyślik. Trener Bartłomiej Jaszka.

Stal: Andjelić, Wiśniewski – Dutka, Grzegorek, Jędrzejewski 1, Kornecki 1, Kowalczyk 5, Krajewski, Krępa 6, Krupa 2, Mochocki 4, Rutkowski 4, Sarajlić 4, Skuciński, Wołyncew, Wilk 3. Marcin Basiak.