OPTeam Resovia planowo i pewnie wygrała ósmy mecz z rzędu. Za tydzień przyjedzie lider

W dniu swych 28 urodzi Dawid Zaguła (nr 3) zdobył dla resoviaków 14 punktów, a po meczu cieszył się z kolegami z wygranej resoviakoszykówka/facebook
"Setki" nie było, ale nie zmienia to faktu, że w ramach 22. kolejki 2 ligi OPTeam Resovia bez większych problemów pokonał w swej hali MCKS Czeladź 79:46. Za tydzień możliwe duże emocje, bo do Rzeszowa zjedzie BS Polonia Bytom, lider tabeli

Tym razem „setka” nie była resoviakom potrzebna do szczęścia. Wynik nie był zagrożony, dlatego trener Kamil Piechucki także zawodnikom z końca ławki dał trochę więcej minut niż zwykle.

Najwięcej zaś, niespełna 26 minut, pograł Dawid Zaguła, który dniu meczu miał 28. urodziny. Koszykarz uczcił to 14 punktami czyli z Wojciechem Szpyrką podzielił miano najlepszego strzelca meczu.

Pan Wojciech wszedł w spotkanie z dużym przytupem, bo trafił trzy razy za trzy. Gdy zza łuku wycelował też Bartosz Czerwonka resoviacy prowadzili 14:2 i mogli spokojnie kontrolować sytuację. Po dużej pauzie rzeszowianie mocniej przycisnęli. Efekt był taki, że w 26. minucie gromili rywala 65:26.

Za tydzień w sobotę w hali przy Towarnickiego padnie pewnie rekord frekwencji, bo „Bieszczadzkie Wilki” gościć będą Polonię Bytom, lidera tabeli. Jeśli rzeszowianie wygrają, zbliżą się do Ślązaków na dwa punkty. Początek meczu – godzina 18.

OPTeam Resovia Rzeszów - MCKS Czeladź 79:46 (22:9, 21:11, 26:16, 10:10)

OPTeam Resovia: Szpyrka 14 (4x3), Jędrzejewski 1 (6 as., 3 prz.), Gabiński 8, Wątroba 12 (2 bl.), Czerwonka 9 (2x3) oraz Zaguła 14 (2x3, 4 as.), Janczura 0, Ziółko 10 (1x3), Wróbel 0, Krzywdziński 3, Tabor 0, Warszawski 8 (1x3, 8 zb.).

Najwięcej dla MCKS: Wiliński 14 (10 zb.), Zygmunciak 10 (7 zb., 7 str.). Trener Krzysztof Wałek.