OPTeam Resovia powalczyła z Miastem Szkła Krosno. Amerykanin wylądował

Nie tak wysoko jak w swojej hali, ale Miasto Szkła ponownie wygrało w drugoligowym zespołem z Rzeszowa Miasto Szkła/facebook
OPTeam Resovia rozegrała drugi na przestrzeni czterech dni sparing Miastem Szkła. Tym razem mecz odbył się w Rzeszowie, ale ponownie lepszy był pierwszoligowiec z Krosna, który wygrał 87:71

Drużyna z Krosna, która w środę wygrała u siebie 104:74, w Rzeszowie wystąpiła bez Przemysława Wrony. W zespole "Bieszczadzkich Wilków" pecha miał Wojciech Szpyrka, bo doznał rozcięcia łuku brwiowego.

Rzeszowianie rozpoczęli o wiele lepiej niźli w Krośnie, po 10 minutach remisowali, jednak w drugiej ćwiartce "Szklany Team" pokazał moc i po 20 minutach prowadził 52:37. Po dużej pauzie mecz ponownie się wyrównał, a trenerzy sprawdzali w akcji wszystkich zawodników.

W kolejnych sprawdzianach w Mieście Szkła będzie już mógł się pokazać Myles Rasnick. Amerykanin w sobotnie, wczesne popołudnie wylądował na lotnisku w Jasionce i dołączył do swojej drużyny.

W środę OPTeam Resovia rozegra kolejny mecz kontrolny, ponownie na swoim terenie. Tym razem do Rzeszowa zawitają Niedźwiadki Chemart Przemyśl-Basketball, beniaminek pierwszej ligi.

OPTeam Resovia – Miasto Szkła Krosno 71:87 (19:19, 18:33, 14:18, 20:17)

Resovia: Ziółko 14 (2x3), Jędrzejewski 12 (1x3), Wątroba 12, Warszawski 12 (2x3), Gabiński 7, Krzywdziński 5, Szpyrka 5 (1x3), Bręk 4, Wróbel 0, Sowa 0, Rajchert 0. Trener Łukasz Lewkowicz.

Miasto Szkła: Łałak 21 (6 as.), Zagórski 14, Trubacz 14, Jaworski 12, Sobiech 10, Jankowski 9, Stankowski 4, Griszczuk 3 (9 zb.). Trener Edmunds Valeiko.