OPTeam Stolaro Resovia gra dalej! Emocje do ostatnich sekund. W sobotę mecz o wszystko

Konrad Mamcarczyk rzucił 26 punktów dla resoviaków, a Adrian Warszawski rzutem za trzy zapewnił rzeszowianom zwycięstwo Agnieszka Majchrowicz/resovia facebook
W drugim meczu II rundy play off OPTeam Stolaro Resovia pokonała w swej hali Pogoń Prudnik 89:87 i wyrównała stan rywalizacji na 1:1. W weekend mecz o wszystko w Prudniku.

Mistrz grupy D wygrał w swej hali 101:92 i długo wydawało się, że może powtórzyć sztukę w rzeszowskiej hali. Nie wyrywał zbyt wysoko, ale rzeszowianie przez większość meczu musieli jednak gonić wynik. Dzięki temu kibice nie mieli prawa się nudzić, a że wszystko skończyło się happy endem, wyszli z hali w doskonałych humorach.

Pogoń, która u siebie zaaplikowała resoviakom aż 16 trafień zza łuku, w Rzeszowie nie punktowała w ten sposób za często, ale w I połowie miała 66 procent trafień za 2, co pozwalało jej być na plusie. Wprawdzie w II kwarcie dwa razy notowano remis, jednak po 20 minutach goście prowadzili 46:43.

Po dużej pauzie „Bieszczadzkie Wilki” wychodziły ze skóry, aby przełamać rywala, ale szło to opornie i czwarta odsłona rozpoczęła się od wyniku 70:65 dla Pogoni. Rzeszowianie mozolnie odrabiali stratę i w końcu dopięli swego – gdy Wojciech Szpyrka trafił za 2, a za chwilę wykorzystał osobiste było 80:78 dla gospodarzy. Wtedy 7 punktów z rzędu zdobył 46-letni Grzegorz Mordzak i przyjezdni znów wygrywali (85:82).

W trudnym momencie odpowiedzialność za wynik wziął na siebie Konrad Mamcarczyk; trafił wolne, zanotował akcję 2+1, a że Mordzak znów nie chybił, 31 sekund przed syreną tablica wyświetlała wynik 87:87.

Trener Łukasz Lewkowicz poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry resoviacy rozegrali długą akcję. Piłka w końcu trafiła do Adriana Warszawskiego, ten 6 sekund przed końcem kwarty wycelował bez pudła zza linii 6.75, Pogoń nie zdołała na to odpowiedzieć i fani „Wilków” mogli fetować.

W sobotę w Prudniku mecz nr 3. Kto wygra, awansuje do III rundy fazy play off.

OPTeam Stolaro Resovia – Pogoń Prudnik 90:87 (23:28, 20:18, 22:24, 25:17)

Stan rywalizacji: 1:1.

OPTeam Stolaro Resovia: Szpyrka 22 (4 as., 2 str., 3 prz.), Mamcarczyk 26 (2x3, 4 str., 2 prz.), Wątroba 0 (10 zb.), Czerwonka 12 (2x3, 4 str.), Warszawski 17 (3x3, 3 str.) oraz Krzywdziński 12 (2x3, 9 zb.), Gumiński 1. Trener Łukasz Lewkowicz.

Pogoń: Prostak 0 (4 as.), Mordzak 18 (2x3), Nowakowski 20 (1x3, 8 zb., 6 as., 2 bl.), Nowicki 7 (3 str., 3 prz.), S. Sanny 18 (1x3) oraz M. Sanny 0, Madziar 6, P. Garwol 9 (1x3), M. Garwol 3, Krawiec 6. Trener Tomasz Michalak.