Orzeł Przeworsk pokonał Wisłok Wiśniowa. Udany debiut Grzegorza Sitka [RELACJA, ZDJĘCIA]

kostek
Orzeł Przeworsk - Wisłok Wiśniowa 1:0 (1:0).
Orzeł Przeworsk - Wisłok Wiśniowa 1:0 (1:0). Grzegorz Kostka
Orzeł do meczu z Wisłokiem przystąpił z mocnym postanowieniem zmazania plamy z przed tygodnia i z nowym trenerem Grzegorzem Sitkiem na ławce. Przez całe spotkanie podopieczni trener Sitka walczyli jak lwy, zostawiając sporo zdrowia na boisku.

Już pierwsza akcja miejscowych zmusiła Marcina Wieczerzaka do wybicia piłki na róg, po strzale Kacpra Rączki. W odpowiedzi uderzenie z pola karnego Macieja Maślanego otarło się o poprzeczkę. W 31 minucie powinno być 1.0. Karol Wilk wycelował w słupek, dobitkę Krystiana Błajdy wybił nogą bramkarz gości a kolejną dobitkę autorstwa Kacpra Rączki zablokował na linii bramkowej jeden z obrońców przyjezdnych. Jeszcze przed przerwą na bramkę gości strzelali Jacek Flis i Karol Wilk, jednak bez efektu bramkowego. Goście przed przerwą po za wspomnianym już strzałem niczym szczególnym nie zagrozili bramce Roberta Kurosza.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli miejscowi. Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Kmiotek, piłkę źle wypiąstkował bramkarz Wisłoka a Kacper Rączka dopełnił formalności wyprowadzając miejscowych na prowadzenie.

Chwilę później groźnie strzelał jeszcze Jacek Flis. Przegrywający Wisłok niby próbował atakować ale stworzył sobie tylko jedną klarowną sytuacje. Z pola karnego ładnie uderzył Waldemar Złotek, ale ładnie na róg piłkę wybił Robert Kurosz. Do końca meczy żadnej ze stron nie udało sie zmienić wyniku meczu i gospodarze mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa.

– Gratuluję chłopakom wygranej. Po wpadce 1:7 należała się im rehabilitacja. W szatni były długie rozmowy, myślę że dzisiaj chłopaki spisali się na medal. Zagrali dobre spotkanie z wyżej notowanym Wisłokiem. Wynik sprawiedliwy, zespół dobrze się ustawiał w defensywie i Wiśniowa nie stworzyła sobie stuprocentowej sytuacji, a my mieliśmy o tą jedną sytuację więcej i wygraliśmy. Przed nami jednak bardzo dużo pracy. – na gorąco ocenił spotkanie trener Grzegorz Sitek.

Orzeł Przeworsk - Wisłok Wiśniowa 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Rączka 51.
Orzeł: Kurosz 7 – Salwach 7, Strączek 7, Sykała 7, Ķmiotek 7 – Flis 6 (90+4 Młodnicki), Nikanovych 7, Barszczak 7, Wilk 6 (83 Kowal) – Błajda 6 (87 Świst), Rączka 7 (72 Listowski). Trener Grzegorz Sitek.

Wisłok: Wieczerzak 5 – Kopeć 6 (61 K. Szymański 5), Kuta 6, Kocój 6, Kozubek 6 – Maik 5 (61 Boruta ż 5), Stanisz 5 (46 Złotek 6), Guzek 6, Rutyna 5 (70 Zimny 5), Maślany 6 - M. Szymański 5. Trener Krzysztof Korab.

Sędziował Samołyk 5 (Stalowa Wola). Widzów 200.

To już pewne. System VAR będzie wykorzystany w Lidze Mistrzów od sezonu 2019/2020