NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Paraliż w podkarpackiej policji. Aż 1,5 tys. mundurowych...

  Paraliż w podkarpackiej policji. Aż 1,5 tys. mundurowych wzięło zwolnienia!

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Paraliż w podkarpackiej policji. Aż 1,5 tys. mundurowych wzięło zwolnienia!

  ©Ł.Solski

  Nieoficjalny protest policjantów przybiera na sile. Z każdym dniem coraz większa liczba funkcjonariuszy choruje. Chorzy stanowią już jedną trzecią etatów!
  Paraliż w podkarpackiej policji. Aż 1,5 tys. mundurowych wzięło zwolnienia!

  ©Ł.Solski

  Liczba funkcjonariuszy z garnizonu podkarpackiego, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich przekroczyła dziś 1,5 tysiąca. To 1/3 wszystkich etatów.

  - Sytuacja wygląda różnie, w poszczególnych jednostkach. Są komendy, gdzie nieobecnych jest kilkanaście procent funkcjonariuszy, ale są i takie, gdzie absencja chorobowa przekracza 60 proc. - przyznaje kom. Marta Tabasz-Rygiel, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego.

  Najtrudniejsza sytuacja jest w komendach w Jaśle, Mielcu, Brzozowie i Strzyżowie, ale policja zapewnia, że we wszystkich jednostkach zapewniona jest ciągłość służby. Tam, gdzie absencja jest największa, kierowani są dodatkowi policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Oddziału Prewencji Policji.

  List do protestujących od lipca policjantów napisał też Komendant główny Policji.

  "Wierzę w odpowiedzialność.
  Wierzę, że wszyscy mamy pełną świadomość tego, co może się stać, kiedy zabraknie nas na ulicach. Dlatego staję przed Wami i proszę o zrozumienie. Nie dopuśćmy do tego, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci. Z perspektywy doświadczeń i dzisiejszego postrzegania polskiej policji jako kręgosłupa bezpieczeństwa wewnętrznego Polski chcę podkreślić, że zawsze będę z policjantami i zawsze będę ich wspierał i podejmował wszelkie możliwe działania dla poprawy ich sytuacji" - czytamy w liście gen. insp. Jarosława Szymczyka.

  Policjanci walczą o podwyżki, 100-procentowo płatne "L4" za pierwsze 30-dni zwolnienia chorobowego, zniesienie progu 55 lat życia do nabycia praw emerytalnych (jedyny warunek to 25 lat służby) i płatne nadgodziny.

  ZOBACZ TEŻ: Tysiące policjantów na zwolnieniach lekarskich. Związkowcy: Nikogo nie namawialiśmy do tego rodzaju zachowań

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (130)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (130) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo