Paraolimpiada: Jacek Czech popłynie w dzisiejszym finale na 50 m

Jacek Czech z czasem 1.09,31 s zajął 4. miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym i awansował do finału na 50 m stylem grzbietowym igrzysk paraolimpijskich w Londynie.

Dla zawodnika tarnobrzeskiej Integracji to drugi występ na paraolimpiadzie w Londynie.

Sportowiec z tarnobrzeskiej Wielowsi zadebiutował podczas Paraolimpiady w poniedziałek, kiedy to rywalizował na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Zajął tak bardzie nielubiane przez sportowców czwarte, czyli pierwsze poza podium miejsce. Do szczęścia i wywalczenia brązowego medalu zabrakło bardzo niewiele. Grek Makarodimitris Aristedidis, który zajął trzecie miejsce okazał się lepszy od tarnobrzeżanina zaledwie o 1,8 sekundy.

- Jacek popłynął bardzo dobrze ustanawiając swój rekord życiowy na tym dystansie. To bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi tutaj jego występami. Obaj wierzymy, że wrócimy do Polski z medalem - mówił po poniedziałkowym występie Przemysław Czech brat Jacka, który towarzyszy mu podczas Paraolimpiady.

Finał na 50 m stylem grzbietowym zaplanowany jest na godzinę 20.