Partyzant Targowiska lepszy od Izolatora Boguchwała

Tomasz Leyko
Przed bramkarzem Witoldem Kwaśnym bohater meczu Ireneusz Zarzyka.
Przed bramkarzem Witoldem Kwaśnym bohater meczu Ireneusz Zarzyka. FOT TOMASZ JEFIMOW
Ireneusz Zarzyka bohaterem Targowisk. Strzelec dwóch bramek w pełni zasłużył na brawa jakie zebrał schodząc z boiska tuż przed końcowym gwizdkiem.
Partyzant Targowiska-Izolator BoguchwalaPartyzant Targowiska (niebieskie stroje) pokonal Izolator Boguchwala 2-1 (2-0)

Partyzant Targowiska - Izolator Boguchwała

Po jego dwóch golach beniaminek wyszarpał trzy cenne punkty.

W I połowie skutecznie zagrali gospodarze, choć w pierwszych minutach częściej pod bramką rywali byli piłkarze z Boguchwały. Pasmo nieszczęść gości zaczęło się od kontuzji Woźniaka.

W chwilę później po sprytnym uderzeniu bramkę dla Partyzantów zdobył Zarzyka, który za minifestowanie radości niezgodne z przepisami został ukarany żółtą kartką.

W 29. minucie powinien być remis, ale w zamieszaniu pod bramką gospodarzy żaden z piłkarzy Izolatora nie skierował piłki do siatki. W odpowiedzi Partyzanci ukłuli po raz drugi. Tym razem Zarzyka uderzył z dystansu w samo okienko bramki Kwaśnego.

Po przerwie szturm przypuścili goście, ale piłkarze z Targowisk radzili sobie dzielnie. Na posterunku był też Krawczyk, który obronił strzał Domina. Bramkarz gości też miał co robić i w 60. minucie tylko dzięki niemu wynik nie uległ zmianie.

Goście nie zamierzali pasować, ale bramka Krawczyka była jak zaczarowana. W grę boguchwalan wdarła się nerwowość i posypały się kartki. Izolator dopiął w końcu swego.

Płonka zgrał głową do Cuprysia, który płaskim uderzeniem zza szesnastki pokonał bramkarza gospodarzy. Była to jednak druga minuta doliczonego czasu gry i na więcej zabrakło już czasu.

PARTYZANT TARGOWISKA - IZOLATOR BOGUCHWAŁA 2-1 (2-0)
1-0 Zarzyka (18), 2-0 Zarzyka (33), 2-1 Cupryś (90+2, asysta T. Płonka)

PARTYZANT: Krawczyk - Łach, Konrad, Zych, Sokół - Cieślik, Łanucha, Bańka (82. Ginalski), Borowczyk - K. Płonka (46. Iwliew), Zarzyka (89. Kubal).

IZOLATOR: Kwaśny - Kopiec (74. Rusin), Woźniak (16. Sierżęga), Czopko, Krzak - Iwanowski, Skiba, Porada (46. Cupryś) - Domin (82. Karwat), Bereś, T. Plonka.

SĘDZIOWAŁ Jacek Pawlak (Chełm) ŻÓŁTE KARTKI Zarzyka, Sokół - T. Płonka, Bereś, Cupryś, Domin, Iwanowski, Sierżęga, Rusin WIDZÓW 400