PGNiG Superliga Kobiet. Nici z rewanżu, Eurobud Grupa JKS Jarosław ponownie słabszy od KPR Kobierzyce

Łukasz Solski
W ekipie JKS-u najwięcej bramek rzuciła Magdalena Balsam.
W ekipie JKS-u najwięcej bramek rzuciła Magdalena Balsam. Grzegorz Kostka
Eurobud Grupa JKS Jarosław przegrał na wyjeździe z KPR Kobierzyce i spadł na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Wynik pojedynku w 3. minucie otworzyła Moniky Bancilon Novais. Było to pierwsze i zarazem ostatnie prowadzenie JKS-u. W 7. minucie Julia Pietras doprowadziła jeszcze do remisu 4:4. Kolejne minuty to gonitwa za rywalkami (15. min 9:7, 20. min 13:8). W ostatniej minucie pierwszej połowy czerwoną kartkę za faul na rzucającej Natalii Janas otrzymała… Pietras. Szczypiornistki z Kobierzyce schodziły na długą przerwę prowadząc 17:12. Pewnie wykorzystywały błędy jarosławianek, seryjnie zdobywając bramki.

Odjechały szybkim atakami

Po zmianie stron gospodynie zaczęły wyraźniej. JKS miała problemy z budowaniem i wykańczaniem swoich akcji w ataku. Ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie Bancilon Novais i Magda Balsam, ale same nie były w stanie odwrócić losów spotkania. W 47. minucie KPR prowadził różnicą aż dziesięciu bramek 29:19. Podopieczne Edyty Majdzińskiej bardzo dobrze funkcjonowały w obronie, co pozwalało im na wyprowadzanie szybkich kontrataków i podtrzymanie przewagi. Szansę gry dostały zawodniczki, które zazwyczaj pojawiają się na boisku rzadziej.

Katastrofa

- Mecz nie wychodził nam tak, jakbyśmy chcieli. Brakowało nam obrony i z tego był wynik 38 bramek. Dla mnie to - katastrofa. Tam jest przyczyna tego, że przegraliśmy ten mecz podsumował mecz Vit Teleky, trener Eurobudu JKS-u Jarosław.

- Nastawiałyśmy się na ciężki mecz, ale jak widać z przebiegu, nie było tak trudno. Myślę, że zabiegałyśmy Jarosław. To już chyba zmęczenie sezonem. JKS gra głównie jedną siodemką, więc natężenie było duże. My miałyśmy więcej zmian, co dało trochę świeżości. To był pierwszy z trzech meczy u siebie i na pewno chcemy wygrać też pozostałe dwa. Będzie walka i zrobimy wszystko, żeby zdobyć te sześć punktów - powiedziała Mariola Wiertelak, kapitan KPR Kobierzyce. - Puściłyśmy szybką piłkę w ataku, wykorzystałyśmy duże dziury w obronie, ale musiałyśmy ją ruszyć. Dobrze wracałyśmy, jarosławianki nie mogły przeprowadzić kontrataków, ale to jest ich główna broń. Byłyśmy na to przygotowane - dodała Zorica Despodovska.

Przed JKS-em kolejny mecz na wyjeździe. 31 stycznia rywalem będzie Zagłębie Lubin. Początek starcia o godz. 18.

POZOSTAŁE WYNIKI: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Ruch Chorzów 22:24 (10:11), Młyny Stoisław Koszalin - EKS Start Elbląg 29:22 (14:10), Metraco Zagłębie Lubin - MKS Perła Lublin 24:20 (12:9).

KPR Kobierzyce - Eurobud Grupa JKS 38:31 (17:12)

KPR: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 15, Kucharska 2, Ilnicka 2, Tomczyk 3, Piotrowska 1, Janas 2, Wiertelak 3, Ivanović 2, Walczak 1, Koprowska 1 (1 k.), Despodovska 3, Wicik 1, Michalak 2. Trener Edyta Majdzińska.

Eurobud Grupa JKS Jarosław: Szczurek, Kulpa, Backiel - Bancilon Novais 11, Balsam 6, Donets 3, Luberecka 0, Turkalo 4 (2 k.), Pietras 1, Strózik 1, Żukowska 0, Amanda Szymborska 1, Aleksandra Szymborska 1, Kozimur 3. Trener Vit Teleky.

Sędziowali Gnyszka i Stonoga (Ozimek). Kary: 10 min - 10 min. Czerwona kartka: Pietras (30 - faul). Widzów 450.